Najnowsze newsy

Siatkówka » Puchar Polski

Puchar Polski | 2019-01-27 14:35:55 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl

Lukas Kampa: Wygraliśmy półfinał dzięki mądrej grze w ataku

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Jastrzębski Węgiel wygrał bez straty seta półfinał Pucharu Polski z ONICO Warszawa. - Może i faktycznie ZAKSA jest faworytem w tym spotkaniu, ponieważ jest liderem PlusLigi. Dla nas najważniejsze będzie skupić się na własnej grze i wejść w spotkanie tak jak w półfinał – powiedział MVP spotkania półfinałowego, Lukas Kampa.

Gratuluję awansu do finału. Jaka była różnica między dwiema pierwszym partiami, a trzecim setem, który był w pełni zdominowany przez Jastrzębski Węgiel?

Lukas Kampa
: Graliśmy bardzo stabilnie, wywarliśmy dużą presję na przeciwniku. Uważam, że bardzo dobrze funkcjonowała u nas relacja blok-obrona, podbiliśmy wiele ważnych piłek. Wydaje mi się, że Onico Warszawa nie jest przyzwyczajona do gry z zespołami, które tak ciężko blokuje się jak nas w półfinałowym meczu. Zagraliśmy to spotkanie bardzo mądrze w ataku. Prawdopodobnie to było kluczem do zwycięstwa, w trzeciej partii Onico chyba nie zniosło presji i ich gra nie wyglądała już tak jak w pierwszym i drugim secie.

W trakcie sezonu doszło w klubie do pewnych zmian personalnych, jednak nadal wyglądacie na zgrany kolektyw…

- Doszło do pewnej ewolucji zespołu. Przed tym sezonem doszło do dużych zmian, w przeciągu 4-5 miesięcy poznaliśmy nawzajem swoje możliwości i zaczęliśmy budować wzajemne zaufanie. Staramy się nie rozpraszać zmianami, które zaszły w klubie i skupiać się na naszej pracy.

W Finale zagracie z ZAKSĄ, która zdominowała PlusLigę. Tutaj do wygrania pucharu potrzebny jest tylko jeden mecz, jak ocenia pan szanse swojego zespołu na zdobycie tego trofeum?

- Myślę, że jest to sprawa otwarta. Może i faktycznie ZAKSA jest faworytem w tym spotkaniu, ponieważ jest liderem PlusLigi. Dla nas najważniejsze będzie skupić się na własnej grze i wejść w spotkanie tak jak w półfinał. Musimy spełnić nasze założenia taktyczne i zachować naszą pewność siebie. Tak jak już wspomniałem darzymy się wzajemnym zaufaniem i wierzę w to, że jutro to zaprocentuje.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane