Młodzieżowe | 2015-05-14 10:44:57 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: skra.pl
W najbliższy weekend Bełchatów zamieni się w stolicę polskiej siatkówki juniorskiej. W hali Energia, gdzie na co dzień gra PGE Skra, odbędzie się turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorów. Wiele wskazuje na to, że w pierwszym składzie Polaków zagra libero bełchatowian - Kacper Piechocki.
Rozbrat z siatkówką w Bełchatowie nie potrwa zbyt długo. Jeszcze w ubiegłym tygodniu w hali Energia siatkarze PGE Skry Bełchatów stoczyli decydujący pojedynek z Jastrzębskim Węglem o brązowy medal PlusLigi. Nieco ponad tydzień po tym wydarzeniu odbędą się tam kwalifikacje do mistrzostw świata juniorów. Polacy zagrają z Włochami, Francją i Austrią. Pierwszy mecz już o godz. 17 w piątek.
Wstęp na wszystkie mecze będzie bezpłatny. To będzie świetna okazja, aby nie tylko zagrzewać do walki młodych Polaków, ale również przyjrzeć się z bliska uzdolnionym siatkarzom, którzy w przyszłości będą stanowić o sile swoich reprezentacji. W Bełchatowie takich zawodników na pewno nie zabraknie.
- Jest to już siatkówka na bardzo wysokim poziomie. Ci zawodnicy, którzy pojawią się w hali Energia są już bardzo dobrze wyszkoleni i tak naprawdę startują do tej kariery profesjonalnej. Każdy będzie się starał pokazać z jak najlepszej strony. Nie ma też co ukrywać, że bardzo wielu z tych chłopców marzy o tym, aby w przyszłości zagrać w PGE Skrze Bełchatów. Dla nich to życiowe wyzwanie - nie ma wątpliwości rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański.
Terminarz:
15 maja:
Polska - Włochy (godz. 17:00)
Austria - Francja (godz. 20:00)
16 maja:
Włochy - Francja (godz. 15:00)
Polska - Austria (godz. 18:00)
17 maja:
Włochy - Austria (godz. 15:00)
Francja - Polska (godz. 18:00)
Reprezentacja Polski juniorów na turniej kwalifikacyjny do MŚ:
Rozgrywający: Krzysztof Bieńkowski, Jan Tomczak
Przyjmujący: Dominik Depowski, Paweł Halaba, Artur Szalpuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
Środkowi: Jakub Kochanowski, Jakub Lewandowski, Bartłomiej Mordyl, Jakub Zwiech
Atakujący: Bartłomiej Lipiński
Libero: Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.