Młodzieżowe | 2008-08-23 23:40:25 | Nadesłał: Weronika Grabowska | Źrodlo: reprezentacja.net
Optymistyczne wieści ze Szczyrku. Polscy juniorzy pokonali dziś Belgię 3:1 i kończą cykl rozgrywanych w Polsce sparingów z... dodatnim bilansem.
Polacy rozegrali dziś naprawdę dobre spotkanie. - W bloku, ataku, przyjęciu zagrywki, a także w samej zagrywce byliśmy dziś lepsi - wylicza szkoleniowiec juniorów, Karol Janaszewski. - Cieszy, że forma wzrasta, że chłopcy zmobilizowali się na ten ostatni mecz, chociaż naprawdę nie był on łatwy.
Dzisiejsze zwycięstwo na pewno na długo zapamięta Jan Król. Atakujący "biało - czerwonych" obchodzi dzis urodziny, koledzy zrobili mu więc miły prezent z tej okazji. Sam jubilat przyczynił się zresztą do tego wyniku, był dziś najlepszym zawodnikiem w całym zespole. - Zdobył 23 punkty, atakował w sumie 45 razy, trzy razy skutecznie zablokował rywali i aż cztery punkty zapisał na swoim koncie dzięki dobremu serwisowi - relacjonuje trener Janaszewski.
Polska - Belgia 3:1
(25:21, 23:25, 25:23, 25:23)
Polska: Fabian Drzyzga, Jan Król, Maciej Krzywiecki, Mateusz Jasiński, Łukasz Polański, Karol Kłos oraz Paweł Zatorski (libero) oraz Bartosz Krzysiek, Wojciech Kozłowski, Łukasz Wiśniewski
W trakcie porannego treningu, podobnie jak wczoraj, mini mecz rozegrały rezerwowe składy obu reprezentacji. Dziś również zwyciężyli "biało - czerwoni" ogrywając rywali 2:0. - Z pięciu w sumie rozegranych w Szczyrku spotkań wygraliśmy trzy, Belgowie tylko dwa, można więc powiedzieć, że nasz bilans jest lepszy - mówił ze śmiechem Karol Janaszewski.
Miejmy nadzieję, że ten "lepszy bilans" podbuduje psychicznie naszych juniorów, którzy już w czwartek rano wyruszają w podróż do Brna, gdzie 30. sierpnia rozpoczną rywalizację o tytuł mistrza Europy.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.