Młodzieżowe | 2011-08-06 15:47:09 | Nadesłał: Katarzyna Tybor | Źrodlo: inf. własna / FIVB
Brazylijczycy rozegrali swój najlepszy mecz do tej pory, pewnie pokonując Serbów w trzech setach. Nieco więcej problemów mieli Argentyńczycy, jednak i oni wygrali za trzy punkty.
Dzięki potężnym blokom, Brazylijczycy już od początku mieli spore prowadzenie i dzięki dominującemu na siatce Bernardo Reitz i efektywnych atakach, którymi popisywał się Lucas Loh, przez całego seta trzymali swoich rywali z Serbii na dystans, pewnie wygrywając 25:16. Druga odsłona wyglądała podobnie, a jej głównymi bohaterami byli blokujący skutecznie kapitan Otavio Pinto i Lucarelli ze swoimi atakami, który też zakończył tę partię. W trzecim secie pierwsze cztery punkty Brazylijczycy zdobyli przy serwisie Victora Dias’a. Wysiłki Atanasijevica i Kovacevica nie wystarczyły, by pomóc Serbom, którzy przegrali dotkliwie 0:3.
Po stronie zwycięzców najskuteczniejszy był Ricardo Lucarelli, zdobywając 18 punktów, tuż za nim znaleźli się Lucas Loh i Luan Weber, którzy dołożyli do zwycięstwa odpowiednio 13 i 12 punktów. Serbski atakujący Aleksandar Atanasijevic zdobył 15 „oczek”, a Uros Kovacevic 14.
Brazylia - Serbia 3:0 (25:16, 25:19, 25:21)
Początek spotkania należał do Hindusów, którzy dzięki atakom Dhanabalan Selvaprabhu, wysunęli się na dwupunktowe prowadzenie. Jednak Argentyńczycy szybko odwrócili sytuację na swoją korzyść, a przyczynili się do tego Juan Ignacio Finoli i Ivan Castellani. Na pierwszej przerwie technicznej mieli bezpieczne prowadzenie 16:13 i bez problemu skończyli seta. Ich rywale poderwali się do walki w drugim secie i mimo wyrównania Argentyńczyków, to Hindusi, z pomocą Vaishnava wygrali drugą partię. Jednak już trzeci set był kompletnie zdominowany przez Argentyńczyków, którzy na początku prowadzili 10:3. Ramos poprowadził w tej odsłonie drużynę Albicelestes do zwycięstwa. W czwartym i jak się okazało, ostatnim secie, Argentyńczycy nadal narzucali warunki, jednak nie mieli już aż tak dużego prowadzenia, utrzymując rywali na dystans czterech punktów. Zawodnikom z Ameryki Południowej udało się utrzymać to prowadzenie to samego końca, wygrywając całe spotkanie 3:1.
Najlepiej punktującym zwycięskiej drużyny był Ivan Castellani, który zanotował 18 punków, a jego kolega z zespołu, Martin Ramos, dodał 16. Po drugiej stronie siatki 15 punktów zdobył G.R. Vaishnav, a T.D.Ravikumar i Selvaprabhu Dhanabalan po 11.
Argentyna - Indie 3:1 (25:21, 23:25, 25:16, 25:19)
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.