Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2019-01-12 10:49:58 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / CEV

#EuroVolley 2019 mężczyzn: Znamy wszystkich uczestników

Fot.: FIVB

Zespoły Austrii, Białorusi, Czarnogóry, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Macedonii, Portugalii, Rumunii, Słowacji i Ukrainy wywalczyły awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn, który rozegrany zostanie od 12 do 29 września w czterech krajach - Belgii, Francji, Holandii i Słowenii. Gospodarze czempionatu mają również prawo startu.

W sumie w tegorocznym #EuroVolleyM zagrają po raz pierwszy 24 drużyny. Do wyżej wymienionych reprezentacji dołączą zespoły, które zapewniły sobie udział w LOTTO EUROVOLLEY POLAD 2017. Są to: Rosja, Niemcy, Serbia, Włochy, Bułgaria, Czechy, Polska i Turcja.

Kwalifikacje do mistrzostw Europy zakończyły się 9 stycznia. Wzięło w nich udział 26 drużyn podzielonych na siedem grup. Awans wywałczyły zespoły, które zajęły pierwsze miejsca oraz pięć ekip z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Po raz pierwszy w kontynentalnym czempionacie zobaczymy Czarnogórę i Macedonię.

Z kompletem zwycięstw kwalifikacje ukończyły Estonia, Grecja i Ukraina, a po jednej porażce doznały Białoruś, Portrugalia, Rumunia i Słowacja. Zespoły te zajęły w swoich grupach pierwsze miejsca. Losowanie grup #EuroVolleyM odbędzie się 16 stycznia w Brukseli.

Przed dwoma laty w Krakowie złoty medal zdobyła Rosja, srebrny Niemcy, a brązowy Serbia. Polska została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji.

Po raz drugi z rzędu awans na mistrzostwa Europy wywalczyła Hiszpania. - Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny zagramy na mistrzostwach Europy. Dla naszej drużyny naprawdę wiele to znaczy. Mamy dokładnie w pamięci ostatni turniej, który był rozgrywany w Polsce. Wtedy bardzo chcieliśmy się zmierzyć z polską drużyną w jednej grupie, ale ostatecznie nie trafiliśmy na biało-czerwonych. Kto wie, może w tym roku się spotkamy - mówi Miguel Angel De Amo, rozgrywający reprezentacji Hiszpanii i zawodnik znany z parkietów PlusLigi. W poprzednich sezonach bronił barw AZS Częstochowa.

Szczegóły: https://www.cev.eu/Competition-Area/competition.aspx?ID=1052&PID=1575

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane