Najnowsze newsy

Siatkówka » Mistrzostwa Europy mężczyzn

Mistrzostwa Europy mężczyzn | 2011-09-11 01:33:13 | Nadesłał: Magdalena Bojdo | Źrodlo: plusliga.pl

Raul Lozano: Mecze z Polską są dla mnie wyjątkowe

Fot.: Sylwia Kuś

Początek mistrzostw Europy nie był udany dla drużyny Niemiec. Wczoraj podopieczni Raula Lozano nie sprostali biało-czerwonym przegrywając 1:3. Przed nimi dziś spotkanie ze słowackim zespołem, który niespodziewanie pokonał Bułgarię. - Po tym co wczoraj pokazała Słowacja możemy spodziewać się trudnej przeprawy – mówi szkoleniowiec reprezentacji Niemiec.

Początek tego turnieju nie można uznać za udany dla reprezentacji Niemiec. Chyba nie tak wyobrażał Pan sobie ten pierwszy mecz?

Raul Lozano: - Nie zagraliśmy wczoraj dobrze i musimy ten problem rozwiązać. Ten mecz możemy podzielić na dwa etapy – pierwsze dwa sety kiedy graliśmy bardzo źle, natomiast Polacy prowadzili spokojną i uporządkowaną grę. Potem w trzeciej partii wreszcie zaczęliśmy grać. Była szansa, żeby powalczyć o zwycięstwo w tym spotkaniu, ale nie mieliśmy po swojej stronie żadnych atutów. Mam nadzieję, że dziś zaprezentujemy się już z lepszej strony.

Odkąd został Pan trenerem Niemiec, w tych najważniejszych turniejach trafia Pan na reprezentację Polski – 2 lata temu na czempionacie Starego Kontynentu, w ubiegłym roku na mistrzostwach świata i teraz znów na mistrzostwach Europy.

- Dla mnie mecze z Polską są wyjątkowe, ale dla mojej drużyny nie. Dla reprezentacji Niemiec jest to spotkanie takie jak każde inne – cierpię tylko ja, bo mam specjalny stosunek do polskiej drużyny.

Przed Pańską ekipą teraz spotkanie ze Słowacją.

- To będzie bardzo trudny mecz, ale ja traktuję go tak samo jak każdy z tych trzech, które tu musimy rozegrać. Po tym co wczoraj pokazała Słowacja możemy spodziewać się trudnej przeprawy. Musimy „zresetować” się po wczorajszej przegranej i szybko skoncentrować się przed dzisiejszym spotkaniem. Wierzę, że dziś zaprezentujemy lepszą siatkówkę.


*Rozmawiała Iwona Gąsior, więcej w serwisie plusliga.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane