Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2015-03-07 19:59:20 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / mestaruusliiga.fi

Kolejna wygrana Loimu, podział punktów w Loimaa

Fot.: Magdalena Kudzia

Siatkarze z Raisio kontynuują dobrą passę i dzięki dzisiejszej wygranej 3-0 nad LiigaRiento Joensuu są pewni trzeciego miejsca w klasyfikacji na koniec rundy zasadniczej. Tuż za nimi plasuje się zespół Hurrikaani Loimaa, który pokonał przed własną publicznością Rantaperkiön Isku Tampere 3-2.

Mecz w Joensuu zakończył się wygraną gości, jednak od samego początku rywalizacja była bardzo wyrównana. Podopieczni trenera Janiego Säisä mieli swoje szanse na wygraną, wielokrotnie z powodzeniem odrabiali straty, lecz nie zdołali wykorzystać żadnej z nadarzających się okazji, by chociażby przedłużyć walkę w tym spotkaniu. Dzięki zwycięstwu "Pomarańczowi" zapewnili sobie awans do fazy play-off z trzeciego miejsca w klasyfikacji. Gospodarze grać będą musieli o utrzymanie w lidze.

Dla LiigaRiento 13 punktów zdobył Ville Louhela (12 atakiem przy 39% skuteczności i 1 blokiem). Po stronie Raision Loimu 18 "oczek" zanotował Urpo Sivula (16 atakiem przy 44% skuteczności, 1 blokiem i 1 z zagrywki), a kolejnych 12 dołożył Tomi Rumpunen (9 atakiem przy 35% skuteczności i 3 blokiem).


LiigaRiento Joensuu - Raision Loimu 0:3 (23:25, 22:25, 21:25)

LiigaRiento: Pennanen (7), Hedhili (9), Reijonen (5), Räsänen (11), Louhela (13), Karjalainen (4), Kukkonen (libero) oraz Siliämaa;

Loimu: Peltonen (2), Rumpunen T. (12), Rumpunen O. (6), Sivula (18), Sihvonen (9), Masterson (5), Ringseis (libero) oraz Borichev (2), Juntura, Rantanen.

____________________________________________________________________


W drugim sobotnim starciu emocji było jeszcze, a po ponad dwóch godzinach walki zespoły podzieliły się punktami. Premierowa odsłona po boju na przewagi padła łupem gospodarzy, a decydujące ciosy rywalom zadał szalejący w polu serwisowym Matti Oivanen. Kolejne sety to już dominacja graczy z Tampere, którzy zdawali się pewnie zmierzać po wygraną w całym meczu, chociaż żółto-czarni robili wszystko, by przyjezdnych zatrzymać. W pewnym momencie sytuacja na parkiecie stała się bardzo nerwowa, a sędzia główny zmuszony był sięgnąć po kartki, by uspokoić nieco atmosferę, jednak przyniosło to zupełnie odwrotny skutek. W partii numer cztery podopieczni trenera Villego Kakko wrócili na właściwy tor i zdołali doprowadzić do tie-breaka, w którym błyskawicznie odskoczyli przeciwnikom na kilka "oczek". Siatkarze RaIsku ambitnie odrabiali straty, lecz nie zdołali już zatrzymać rozpędzonej ekipy Hurrikaani.

Najwięcej punktów dla zespołu z Loimaa zanotowali Vladimir Čedić - 22 (20 atakiem przy 47% skuteczności i 2 blokiem) oraz Aivars Petruševics - 20 (18 atakiem przy 45% skuteczności i 2 z zagrywki). Dla Rantaperkiön Isku 21 "oczek" zdobył Samuli Kaislasalo (wszystkie atakiem przy 44% skuteczności).


Hurrikaani Loimaa - Rantaperkiön Isku Tampere 3:2 (29:27, 19:25, 19:25, 25:21, 15:9)

Hurrikaani: Määttä (1), Kouki (16), Čedić (22), Koppanen (12), Petruševics (20), Oivanen (13), Mäntylä (libero) oraz Lipp (1), Toiviainen (1);

RaIsku: Helenius (8), Tihinen (5), Kaislasalo (21), Härkönen (14), Eaton (2), Sinkkonen (14), Mutka (libero) oraz Koivunen, Friberg (1), Rantanen, Mäkinen (6).

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane