Ligi zagraniczne | 2015-03-07 19:59:20 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / mestaruusliiga.fi
Siatkarze z Raisio kontynuują dobrą passę i dzięki dzisiejszej wygranej 3-0 nad LiigaRiento Joensuu są pewni trzeciego miejsca w klasyfikacji na koniec rundy zasadniczej. Tuż za nimi plasuje się zespół Hurrikaani Loimaa, który pokonał przed własną publicznością Rantaperkiön Isku Tampere 3-2.
Mecz w Joensuu zakończył się wygraną gości, jednak od samego początku rywalizacja była bardzo wyrównana. Podopieczni trenera Janiego Säisä mieli swoje szanse na wygraną, wielokrotnie z powodzeniem odrabiali straty, lecz nie zdołali wykorzystać żadnej z nadarzających się okazji, by chociażby przedłużyć walkę w tym spotkaniu. Dzięki zwycięstwu "Pomarańczowi" zapewnili sobie awans do fazy play-off z trzeciego miejsca w klasyfikacji. Gospodarze grać będą musieli o utrzymanie w lidze.
Dla LiigaRiento 13 punktów zdobył Ville Louhela (12 atakiem przy 39% skuteczności i 1 blokiem). Po stronie Raision Loimu 18 "oczek" zanotował Urpo Sivula (16 atakiem przy 44% skuteczności, 1 blokiem i 1 z zagrywki), a kolejnych 12 dołożył Tomi Rumpunen (9 atakiem przy 35% skuteczności i 3 blokiem).
LiigaRiento Joensuu - Raision Loimu 0:3 (23:25, 22:25, 21:25)
LiigaRiento: Pennanen (7), Hedhili (9), Reijonen (5), Räsänen (11), Louhela (13), Karjalainen (4), Kukkonen (libero) oraz Siliämaa;
Loimu: Peltonen (2), Rumpunen T. (12), Rumpunen O. (6), Sivula (18), Sihvonen (9), Masterson (5), Ringseis (libero) oraz Borichev (2), Juntura, Rantanen.
____________________________________________________________________
W drugim sobotnim starciu emocji było jeszcze, a po ponad dwóch godzinach walki zespoły podzieliły się punktami. Premierowa odsłona po boju na przewagi padła łupem gospodarzy, a decydujące ciosy rywalom zadał szalejący w polu serwisowym Matti Oivanen. Kolejne sety to już dominacja graczy z Tampere, którzy zdawali się pewnie zmierzać po wygraną w całym meczu, chociaż żółto-czarni robili wszystko, by przyjezdnych zatrzymać. W pewnym momencie sytuacja na parkiecie stała się bardzo nerwowa, a sędzia główny zmuszony był sięgnąć po kartki, by uspokoić nieco atmosferę, jednak przyniosło to zupełnie odwrotny skutek. W partii numer cztery podopieczni trenera Villego Kakko wrócili na właściwy tor i zdołali doprowadzić do tie-breaka, w którym błyskawicznie odskoczyli przeciwnikom na kilka "oczek". Siatkarze RaIsku ambitnie odrabiali straty, lecz nie zdołali już zatrzymać rozpędzonej ekipy Hurrikaani.
Najwięcej punktów dla zespołu z Loimaa zanotowali Vladimir Čedić - 22 (20 atakiem przy 47% skuteczności i 2 blokiem) oraz Aivars Petruševics - 20 (18 atakiem przy 45% skuteczności i 2 z zagrywki). Dla Rantaperkiön Isku 21 "oczek" zdobył Samuli Kaislasalo (wszystkie atakiem przy 44% skuteczności).
Hurrikaani Loimaa - Rantaperkiön Isku Tampere 3:2 (29:27, 19:25, 19:25, 25:21, 15:9)
Hurrikaani: Määttä (1), Kouki (16), Čedić (22), Koppanen (12), Petruševics (20), Oivanen (13), Mäntylä (libero) oraz Lipp (1), Toiviainen (1);
RaIsku: Helenius (8), Tihinen (5), Kaislasalo (21), Härkönen (14), Eaton (2), Sinkkonen (14), Mutka (libero) oraz Koivunen, Friberg (1), Rantanen, Mäkinen (6).
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.