Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2014-10-30 20:55:57 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / mestaruusliiga.fi

Mistrz lepszy od wicemistrza

Ponad tysiąc kibiców obserwowało w Kokkola starcie aktualnego wicemistrza kraju z mistrzem. Po blisko dwóch godzinach walki z boiska w lepszych nastrojach zeszli siatkarze z Sastamala, którzy wygrali 3-2 i tym samym przerwali zwycięską passę podopiecznych trenera Tommiego Tiilikainena.

Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy błyskawicznie powiększali swoją przewagę i wygrali nadspodziewanie wysoko - 25:15. W kolejnym secie gra nabrała rumieńców i kibice w końcu zobaczyli zaciętą walkę. Zwycięstwo ponownie po swojej stronie zapisali żółto-czarni, jednak stracili jednocześnie jednego z najważniejszych zawodników, Tommiego Siirilä, co okazało się być kluczowe dla rozwoju dalszej rywalizacji. Po dłuższej przerwie sytuacja pod siatką całkowicie się odmieniła i od trzeciej odsłony to zespół z Sastamala dominował na parkiecie. Dwie wygrane 25:21 dały podopiecznym Ugisa Krastinsa remis 2-2, a o ostatecznym podziale punktów musiał zadecydować tie-break. Decydująca partia zaczęła się fatalnie dla miejscowych - już w pierwszej akcji kontuzji doznał podstawowy rozgrywający "Tygrysów", Steven Kehoe. To dodatkowo podłamało gospodarzy, którym wynik zaczął się szybko wymykać spod kontroli (1:5, 7:10, 8:12). Gracze VaLePa natomiast spokojnie kontrolowali grę i pewnie dowieźli przewagą do samego końca (10:15).

Dla Tiikerit 29 punktów zdobył Olli-Pekka Ojansivu (24 atakiem przy 55% skuteczności, 1 blokiem i 4 z zagrywki), a 24 dołożył Romans Sauss (23 atakiem przy 48% skuteczności i 1 blokiem). Po stronie VaLePa 27 "oczek" zanotował Olli Kunnari (24 atakiem przy 59% skuteczności i 3 blokiem).

Tiikerit Kokkola - VaLePa 2:3 (25:15, 25:21, 21:25, 21:25, 10:15)

Tiikerit: Kehoe, Siirilä (3), Sauss (24), Hietanen (12), Leppälä (9), Ojansivu (29), Hyvärinen (libero) oraz Jylhä, Väisänen (2);

VaLePa: Esko (2), Krastins (13), Pollock (10), Mäkinen (8), Venski (8), Kunnari (27), Korhonen (libero).