Ligi zagraniczne | 2014-03-08 19:16:20 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna
W sobotnie popołudnie odbyły się trzy mecze fińskiej Mestaruusliigi. Najwięcej emocji dostarczyło starcie KoVe z Tiikerit, które okazało się być niespodziewanie trudną przeprawą dla aktualnych mistrzów kraju. Ostatecznie po blisko dwóch godzinach walki siatkarze z Kokkola zwyciężyli 3-1, jednak kosztowało ich to dużo nerwów i sił. W pozostałych dwóch spotkaniach VaLePa ograła Team Lakkapää, a Sampo pokonało ETTA.
Kibice w Vantaa byli świadkami niezwykle ciekawego spotkania. Zespół KoVe od premierowych akcji grał ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami z Kokkola jak równy z równym i mało brakowało, a sprawiłby sporą niespodziankę w końcówce fazy zasadniczej. Przez trzy sety trudno było wskazać faworyta do wygranej, rywalizacja rozstrzygała się dopiero w trakcie ostatnich akcji. Partia numer cztery także rozpoczęła się po myśli gospodarzy, lecz jeszcze przed przerwą techniczną do głosu zaczęli dochodzić podopieczni trenera Tommiego Tiilikainena, którzy po blisko dwóch godzinach walki zwyciężyli 3-1.
Dla KoVe 21 punktów zdobył Toni Kankaanpää (15 atakiem przy 33% skuteczności, 4 blokiem i 2 z zagrywki). Po stronie Tiikerit tyle samo "oczek" zanotował Romans Sauss (19 atakiem przy 49% skuteczności, 1 atakiem i 1 z zagrywki). Ponadto do gry po dłuższej przerwie wrócił Olli-Pekka Ojansivu, który rozegrał dzisiaj dwie partie i zapisał na swoim koncie 6 punktów.
Korson Veto - Tiikerit Kokkola 1:3 (28:26, 27:29, 23:25, 19:25)
KoVe: Nurminen (9), Hedhili (7), Laakso (1), Kuosmanen (9), Kankaanpää (21), Niemelä (15), Pirinen (libero) oraz Vallin (2), Kajaala (1), Kärkkäinen (1);
Tiikerit: Kehoe (1), Sauss (21), Rumpunen (12), Leppälä (10), Ojansivu (6), Väisänen (14), Kerminen (libero) oraz Vuorinen (2), Haka, Borichev (8).
____________________________________________________________________
Większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miała natomiast ekipa z Sastamala. Podopieczni trenera Ugisa Krastinsa przez dwie odsłony wyraźnie kontrolowali przebieg wydarzeń pod siatką i triumfowali odpowiednio do 16 i 18. W trzecim secie gra nabrała rumieńców i kibice w końcu zobaczyli trochę walki na boisku. Gracze z Rovaniemi przez cały czas deptali rywalom po piętach, lecz pomimo starań nie zdołali przedłużyć starcia o kolejną partię. Zespół VaLePa wygrał 3-0 i wciąż piastuje pozycję lidera fińskiej Mestaruusliigi.
Najwięcej punktów dla VaLePa zanotował Elviss Krastins - 22 (19 atakiem przy 61% skuteczności, 2 blokiem i 1 z zagrywki). W szeregach Team Lakkapää 9 "oczek" zdobył Jussi Sirviö (8 atakiem przy 33% skuteczności i 1 blokiem).
VaLePa - Team Lakkapää 3:0 (25:16, 25:18, 25:23)
VaLePa: Palomäki (2), Esko (2), Krastins (22), Mäkinen (8), Venski (6), Kunnari (18), Korhonen (libero) oraz Karinen;
Team Lakkapää: Palokangas (6), Pollock (6), Määttä (2), Kouki (6), Sirviö (9), Hautala (2), Vasiliev (libero) oraz Juurinen, Lemola, Alatalo.
____________________________________________________________________
W ostatnim sobotnim meczu Sampo po trzysetowej walce pokonała rywali z Oulu. Najwięcej walki przyniosła premierowa partia, w której sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie, a rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero przy stanie 27:25. Kolejne dwa sety także nie pozwalały kibicom nudzić się, lecz w obu stroną wyraźnie dominują byli gospodarze. Ostatecznie po blisko półtorej godzinie gry komplet punktów powędrował na konto podopiecznych trenera Jukki Tuovinena.
W drużynie z Pielavesi 21 "oczek" zapisał na swoim koncie Andrei Ankudovich (17 atakiem przy 44% skuteczności, 2 blokiem i 2 z zagrywki). Dla ETTA po 14 punktów zdobyli Vuk Karanovic (13 atakiem przy 45% skuteczności 1 z zagrywki) oraz Ville Sorvoja (10 atakiem przy 48% skuteczności, 2 blokiem i 2 z zagrywki).
Sampo Pielavesi - ETTA 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)
Sampo: Herrera (12), Mäkitupa (1), Siirilä (13), Väliaho (4), Ankudovich (21), Seppänen (11), Tolvanen (libero) oraz Riihimäki, Säisä;
ETTA: Karanovic (14), Hakala (12), Keihäskoski (3), Aquilard (8), Sorvoja (14), Huuskonen (2), Pahtaja (libero) oraz Viitala, Kallioniemi, Kangaskokko.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.