Ligi zagraniczne | 2013-06-01 13:03:35 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna / mestaruusliiga.fi
Zespół z Muurame nie przystąpi do rywalizacji w kolejnym sezonie fińskiej Mestaruusliigi. Taką decyzję podjęli w minioną środę działacze MuurLe, którzy postanowili odstąpić miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej innej ekipie.
Założony w 1994 roku klub ostatniego sezonu nie zaliczy do najlepszych. Minione rozgrywki żółto-czarni zakończyli na dziewiątym miejscu, które zapewniło im utrzymanie bez konieczności gry w barażach, a jednocześnie nie było premiowane grą w play-off'ach. Nie to jednak było głównym czynnikiem, który popchnął działaczy do zrzeczenia się miejsca w Mestaruusliidze. Do tej pory finanse klubu prezentowały się nie najgorzej, jednak rosnące koszty związane chociażby z wynajmem hali czy koniecznością sprowadzenia nowych graczy okazały się być zabójcze dla MuurLe. Członkowie zarządu do samego końcu mieli nadzieję, że uda im się uratować drużynę, ale ostatecznie musieli podjąć tę trudną dla wszystkich decyzję. - Rezygnacja MuurLe jest prawdziwym nieszczęściem - przyznaje Olavi Ala-Nissilä, Prezes Mestaruusliigi, który nie ukrywa, że wierzy iż Finlandia Środkowa jeszcze będzie miała swojego przedstawiciela na siatkarskiej mapie. W podobnym tonie wypowiada się również dyrektor ligi, Jussi Jokinen. Według niego wszystkie kluby powinny potrafić właściwie oceniać sytuację w jakiej się znajdują i jeśli nie spełniają warunków, by otrzymać licencję - rezygnować z walki na najwyższym i najbardziej wymagającym poziomie.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.