Ligi zagraniczne | 2012-04-30 00:28:33 | Nadesłał: Magdalena Bojdo | Źrodlo: inf. własna / vcminsk.com
Drużyna trenera Milana Żarkowicza po raz trzeci pewnie pokonała Kommunalnik Grodno. Siatkarze z Mińska obronili tym samym tytuł mistrza kraju. Stroitel w minionym sezonie występował również w rosyjskiej Superlidze, jako jeden z dwóch zagranicznych uczestników - obok ukraińskiego Lokomotivu Charków. Białorusini nie brali jednak udziału w fazie pucharowej, kończąc występy w Rosji po rundzie zasadniczej.
Sobotnim, wyjazdowym spotkaniem, zespół z Mińska zakończył finałową rywalizację do trzech zwycięstw. Wcześniej, 21 i 22 kwietnia na własnym terenie Stroitel wygrał z Kommulanikiem dwukrotnie 3:0 - i podobnie stało się tydzień później (25:14, 25:21, 25:18 w meczu rozegranym 28 kwietnia). Mińszczanie zdobyli mistrzowski tytuł po raz trzeci z rzędu.
Białoruscy zawodnicy wystąpią też w przyszłorocznych rozgrywkach rosyjskiej Superligi. Przyporządkowani zostali do Grupy B, razem z drużynami z Moskwy, Odincowa, Krasnodaru, Charkowa, Niżnego Nowogrodu oraz Permu.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.