Ligi zagraniczne | 2012-02-17 21:21:13 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna
Po zaciętym i emocjonującym boju ekipa Raision Loimu pokonała w Rovaniemi miejscowy zespół Team Lakkapää 3-2. Jutro oraz w niedzielę odbędą się kolejne spotkania fińskiej ekstraklasy.
Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy premierową odsłonę wygrali 25:18. Kolejne dwa sety padły jednak już łupem siatkarzy z Raisio. Podopieczni Tomiego Lemminkäinena mieli ogromną szansę na zdobycie kompletu punktów, jednak dobra postawa "miejscowych" w końcówce czwartej partii zmusiła ich do rozegrania tie-breaka. W decydującej odsłonie gracze z Rovaniemi nie mieli zbyt dużo do powiedzenia i przegrali 9:15.
- Jestem bardzo zadowolony z wygranej, chociaż wolałbym uniknąć takich nerwów - przyznał po meczu szkoleniowiec gości. - Czwarta partia była naprawdę niesamowita, zwłaszcza końcówka. Dwa punkty zdobyte w Rovaniemi to spory sukces - dodał Tomi Lemminkäinen.
Team Lakkapää - Raision Loimu 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 26:24, 9:15)
Team Lakkapää: Dailey (12), Määttä (2), Durbin (17), Leiske (21), Sirviö (4), Kouki (5), Vänskä (libero) oraz Kietavainen, Palokangas (10), Koskela (libero), Ylitalo (3).
Loimu: Koivunen (13), Rumpunen (12), Muagututia (23), Budinger (18), Tuomi (5), Puputti (1), Watten (libero) oraz Koppanen, Sippola.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.