Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi zagraniczne

Ligi zagraniczne | 2012-02-17 21:21:13 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna

Raision Loimu wygrywa w Rovaniemi

Po zaciętym i emocjonującym boju ekipa Raision Loimu pokonała w Rovaniemi miejscowy zespół Team Lakkapää 3-2. Jutro oraz w niedzielę odbędą się kolejne spotkania fińskiej ekstraklasy.

Piątkowe spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy premierową odsłonę wygrali 25:18. Kolejne dwa sety padły jednak już łupem siatkarzy z Raisio. Podopieczni Tomiego Lemminkäinena mieli ogromną szansę na zdobycie kompletu punktów, jednak dobra postawa "miejscowych" w końcówce czwartej partii zmusiła ich do rozegrania tie-breaka. W decydującej odsłonie gracze z Rovaniemi nie mieli zbyt dużo do powiedzenia i przegrali 9:15.

- Jestem bardzo zadowolony z wygranej, chociaż wolałbym uniknąć takich nerwów - przyznał po meczu szkoleniowiec gości. - Czwarta partia była naprawdę niesamowita, zwłaszcza końcówka. Dwa punkty zdobyte w Rovaniemi to spory sukces - dodał Tomi Lemminkäinen.


Team Lakkapää - Raision Loimu 2:3 (25:18, 22:25, 22:25, 26:24, 9:15)

Team Lakkapää: Dailey (12), Määttä (2), Durbin (17), Leiske (21), Sirviö (4), Kouki (5), Vänskä (libero) oraz Kietavainen, Palokangas (10), Koskela (libero), Ylitalo (3).

Loimu: Koivunen (13), Rumpunen (12), Muagututia (23), Budinger (18), Tuomi (5), Puputti (1), Watten (libero) oraz Koppanen, Sippola.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane