Ligi zagraniczne | 2012-01-06 14:56:32 | Nadesłał: Sylwia Marszałek | Źrodlo: inf. własna / volley.ru
Święta i Nowy Rok za nami. Co przez ten czas zmieniło się w dalekiej Rosji? Dywizja wschodnia SuperLigi wciąż zaskakuje.
Lokomotive Nowosybirsk – Lokomotive-Izumrud Jekaterynburg 3:2 (25:13, 27:29, 25:18, 21:25, 15:12)
Wydawać by się mogło silni faworyci potrzebowali aż pięciu setów, by móc tryumfować w tym spotkaniu. Zdobywcy ostatniego Pucharu Rosji w pierwszym secie dosłownie rozgromili swoich rywali z Jekaterynburga, ale w partii numer dwa zbyt duże rozluźnienie zemściło się na podopiecznych Andrey’a Voronkov’a. Zupełny brak przyjęcia zmusił Alexandra Butko do uproszczenia gry, a nieskuteczne ataki niczym bumerang wracały w postaci kontr rywali. W spotkaniu swojego rytmu nie potrafił znaleźć Michael Sanchez, którego po drugim secie zmienił Filipp Voronkov. Świetne spotkanie zaliczył młody środkowy Lokomotive’u, Artem Volvich w pojedynkę zdobywając 20 „oczek”. W zespole Izumrudu atak rozkładał się dosyć równomiernie, ale czytelne wystawy sprawiły, że wiele piłek zatrzymywanych było przez szczelny blok siatkarzy z Nowosybirska.
Składy zespołów:
Lokomotive: Biryukov, Divis, Aschev, Volvich, Butko, Sanchez, Golubev (L) oraz Voronkov oraz Zhylin.
Izumrud: Parkhomchuk, Tereshin, Smolyar, Egorov, Shulepov, Bagrei, Shishkin (L) oraz Nortenko, Kabeshov, Petrov oraz Rukavishnikov.
Ural Ufa – Fakiel Nowy Uriengoj 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:21)
Ural, czyli drużyna, która co roku ma być niespodzianką, lecz co roku zalicza kilka wpadek, w końcu wyciąga asa z rękawa. Mimo, iż cichym faworytem spotkania była ekipa z Nowego Urengoju, zespół z Ufy wygrał dzięki małej ilości błędów: popełnili ich jedynie 10 w czterosetowym pojedynku. Debiut w barwach zespołu z Baszkirii w wykonaniu Alain’a Roci był dosyć trudny: był on głównym celem serwisów siatkarzy Fakel’a. Zdołał jednak odkupić swoje błędy w przyjęciu przyzwoitym atakiem oraz 4 oczkami zdobytymi w bloku. „Wiele, jeżeli nie wszystko w tym zespole zależy od Lloya Ball’a, który nie pozwala ani sobie, ani nikomu innemu w tym zespole grać na pół gwizdka. Do nas pasowało zaś powiedzenie „każdy sobie..”. Każdy grał po swojemu, co przełożyło się na przegraną. I choć w drugiej partii mieliśmy szansę na zwycięstwo, dwa proste błędy przy piłkach przechodzących zemściły się. Być może właśnie ten set przeważył o wygranej Ufy, bo pozwoliliśmy im przejąć inicjatywę” – mówił po meczu trener przyjezdnych, Igor Chutchev.
Składy zespołów:
Ural: Ball, Kazakov, Maximov, Botin, Afinogenov, Roca, Komarov (L) oraz Korneev oraz Bezrukov.
Fakel: Bakun, Makarov, Abrosimov, Panteleymonenko, Astashenkov, Krasikov, Sokolov (L) oraz Ignatev, Lipezin, Titich oraz Janić.
Gazprom-Ugra Surgut – Kuzbass Kemerowo 3:1 (25:16, 25:15, 20:25, 25:17)
Drugą porażkę w tym roku ponosi Kuzbass Kemerowo. Podupadli po porażce finale Pucharu Rosji zawodnicy Kemerowa nie potrafili należycie wejść w to spotkanie. Oprócz niemałych problemów w przyjęciu m.i. Bjorna Andre goście raz po raz zasypywali gospodarzy punktami oddanymi po błędach własnych. Głównymi bombardierami ekipy Gazpromu był niedawno pozyskany Bułgar, Todor Aleksiev oraz Alexey Rodichev.
Składy zespołów:
Gazprom: Mysin, Aleksiev, Todorov, Proskurnya, Rodichev, Kobzar, Martynyuk (L) Zhabibullin, Snegirev oraz Kalandadze.
Kuzbass: Tuia, Andre, Ushakov, Popovich, Moroz, Shcherbakov, Kashitsin, Bardok, Krasnopetrov, Makhortov, Tarasov, Galatov (L).
Gubiernya Niżny Nowogród – Zenit Kazań 0:3 (21:25, 22:25, 18:25)
Gracze z Kazania po niedawnej sromotnej porażce poniesionej w pechowym dla nich Pucharze, mieli sporo do udowodnienia swoim kibicom. I tak, w godzinę z prysznicem rozprawili się z beniaminkiem z Niżnego Nowogrodu. Widoczne problemy miał włoski rozgrywający Zenitu, Valerio Vermiglio, co było widoczne szczególnie podczas gry ze środkowymi. Obydwie ekipy popełniły ponad 24 błędy, ale podopieczni Vladimira Alekno posiadają broń, którą nie mogą poszczycić się gospodarze: mowa o Maximie Mikhaylovie.
Składy zespołów:
Gubernya: Nosenko, Oivanen, Kovacević, Lyamin, Mochalov, Samsonychev, Petropavlov (L).
Zenit: Volkov, Priddy, Apalikov, Berezko, Vermiglio, Mikhaylov, Obmochaev (L) Gutsalyuk, Vovnenko oraz Babichev.
Tabela dywizji wschodniej po 8. kolejce
Zenit Kazań – 23 pkt.
Kuzbass Kemerowo – 16 pkt.
Fakiel Nowy Uriengoj – 14 pkt.
Lokomotive Nowosybirsk – 12 pkt.
Ural Ufa - 12 pkt.
Gazprom-Urga Surgut – 11 pkt.
Gubiernya Niżny Nowogród – 4 pkt.,
Lokomotive-Izumrud Jekaterynburg – 4 pkt.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.