Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » TAURON Liga

TAURON Liga | 2009-03-22 18:27:14 | Nadesłał: Agnieszka Gambusz | Źrodlo: inf. własna

Bydgoszcz w półfinale

Fot.: Anna Gumowska

Zawodniczki Centrostalu Bydgoszcz gładko pokonały MKS Dąbrowa Górnicza i awansowały do półfinału PlusLigi Kobiet.

Siatkarki z Dąbrowy Górniczej lepiej rozpoczęły dzisiejsze spotkanie, przez większą część pierwszego seta prowadziły i kontrolowały grę. Na drugiej przerwie technicznej było 16:13, ale bydgoszczanki nie chciały oddać seta bez walki i doprowadziły do remisu. Ostatnie piłki tej partii należały do ekipy Centrostalu i siatkarki z Bydgoszczy, między innymi za sprawą dobrze grających Mróz i Hardzeyevej, wygrały pierwszego seta, 20:25.

Druga partia od początku należała do przyjezdnych. Świetnie w bloku spisywały się Mróz i Hardzeyeva, a w ataku brylowała Ewa Kowalkowska. Na pierwszej przerwie technicznej było 6:8, ale przewaga Bydgoszczy szybko urosła do czterech punktów. Dąbrowianki nie były w stanie przeszkodzić dobrze grającym bydgoszczankom i przegrały drugiego seta, 19:25.

Podłamane zawodniczki MKS-u próbowały podjąć walkę, ale to nie przyniosło efektów. Centrostal pewnie zmierzał do zwycięstwa, a roszady w składzie Dąbrowy nie przynosiły efektów. Kiedy na drugiej przerwie technicznej było 12:16 wydawało się, że jest już po meczu. Miejscowe siatkarki rzuciły się wtedy do odrabiania strat i w końcu traciły do prowadzących bydgoszczanek tylko jeden punkt, 20:21. Emocjonującej końcówki nie było, Bydgoszcz wróciła do swojej dobrej gry i wygrała trzecią odsłonę meczu, 21:25.

MKS Dąbrowa Górnicza - Centrostal Bydgoszcz 0:3 (20:25, 19:25, 21:25)

W rywalizacji do trzech zwycięstw wygrał Centrostal Bydgoszcz, 3:1

MKS Dąbrowa Górnicza: Wysocka, Wilczyńska, Liniarska, Szczurek, Śliwa, Strządała i Tkaczewska (l) oraz Sadowska, Matyjaszek, Sieczka
Centrostal Bydgoszcz: Kuczyńska, Kowalkowska, Mróz, Hardzeyeva, Kuligowska, Smak i Wysocka (l) oraz Naczk, Nowakowska

Dodaj do:
Wykop

Komentarze

exces 210 miesięcy temu

Ot, dzisiejsza niedziela to same sukcesy! Małysz, Justyna Kowalska i Pałac w półfinale! Gratulacje dla Wszystkich. Idę świętować, he he


Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane