TAURON Liga | 2009-03-11 19:57:28 | Nadesłał: Kinga Jach | Źrodlo: Strefa Siatkówki
Andrzej Niemczyk, były trener reprezentacji Polski, z którą zdobył dwa złote medale, został trenerem koordynatorem siatkarek Calisii Kalisz. Kaliszanki walczą o utrzymanie w PlusLidze Kobiet z mielecką Stalą.
Calisia w tym sezonie gra bardzo słabo. Zespół z Kalisza w rundzie zasadniczej odniósł zaledwie trzy zwycięstwa. Niestety to zbyt mała liczba wygranych spotkań, by zagwarantować drużynie utrzymanie w PlusLidze Kobiet.
Kaliszanki w barażach o utrzymanie się w lidze rywalizują z mielecką Stalą. Pierwszy pojedynek barażowy „stalówki” wygrały 3:1 a kaliski zespół zagrał bardzo słabo. Zarząd klubu z Kalisza postanowił zatrudnić trenera Andrzeja Niemczyka, który pełnić będzie w zespole funkcje trenera koordynatora i ma pomóc drużynie w utrzymaniu się w lidze. Andrzej Niemczyk prowadził dziś trening Calisii Kalisz, a trener Mariusz Pieczonka tylko stał z boku i przyglądał się pracy Niemczyka.
Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu plotkowano na temat przyjścia do Kalisza szkoleniowca Wojciecha Lalka, który obecnie trenuje AZS AWF Poznań. Ta opcja nie sprawdziła się, a dyrektor sportowy klubu Calisii zdementował te informacje.
Wykop
gagdus 210 miesięcy temu
Szkoda, że Zarząd klubu tak późno podejmuje "akcję ratunkową" oby nie za późno... Mam nadzieję, że pomoc trenera Niemczyka da rezultaty w postaci utrzymania w lidze Clisii, bez Kalisza to już by była inna Liga...
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.