Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2022-05-12 15:46:46 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Cuprum Lubin

Paweł Rusek trenerem Miedziowych także w przyszłym sezonie

Fot. Magdalena Kudzia

Najwyższy czas zapisać pierwszą stronę czystej księgi zatytułowanej "Sezon 2022/2023". Informacje kadrowe klub Cuprum Lubin rozpoczyna od najważniejszego ogniwa drużyny - pierwszego trenera. Szkoleniowcem Miedziowych pozostanie Paweł Rusek.

Powiedzieć, że Paweł Rusek zna Cuprum Lubin doskonale, to jak nic nie powiedzieć. Jako czynny zawodnik bronił miedziowych barw trzy lata w sezonach 2014-2017, a po zakończeniu kariery sportowej w 2020 roku wrócił do Lubina, by zasiąść na ławce trenerskiej. Otrzymał wtedy propozycję objęcia funkcji drugiego trenera u boku Brazylijczyka Marcelo Fronckowiaka. Rola asystenta szybko jednak przerodziła się w szansę, o której Rusek zawsze marzył - samodzielnego poprowadzenia drużyny. Miniony sezon był dla niego debiutem w nowej rzeczywistości, która - jak przyznaje - nieco go zaskoczyła. - Muszę przyznać, że to prawdziwa jazda bez trzymanki. Czasem sobie żartuję, że te 19 lat grania w siatkówkę i rok bycia asystentem to mogę wyrzucić do kosza, bo w porównaniu z byciem pierwszym trenerem to niebo a ziemia. Wszystko się pojawiło: wzloty, upadki, radość, trudniejsze chwile… Ale podoba mi się ta praca - zapewnia Paweł Rusek.

Nowy selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Nikola Grbić docenił trud i wysiłek, jaki Paweł włożył w prowadzenie miedziowego zespołu, i powołał młodego trenera Cuprum Lubin na swojego asystenta. - Teraz czas na reprezentację, ale widzimy się po wakacjach w Lubinie! - zapowiada Rusek.

W minionym sezonie Paweł Rusek pokazał, że warto było na niego stawiać. Z plażową drużyną Staropolanki Cuprum Lubin wywalczył brązowy medal PreZero Grand Prix PLS, a w rozgrywkach halowych poprawił rezultat z poprzedniego sezonu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane