PlusLiga | 2021-10-16 01:05:44 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: inf. własna
W meczu 3. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa po niezwykle emocjonującej walce wygrał z Jastrzębskim Węglem 3-2. MVP spotkania wybrany został rozgrywający gospodarzy, Angel Trinidad de Haro.
W zespole Projektu Warszawa najwięcej punktów zdobył Bartosz Kwolek - 24. Po 17 "oczek" zdobyli Igor Grobelny i Dusan Petković, a kolejnych 15 dołożył Andrzej Wrona. Dla Jastrzębskiego Węgla 30 punktów zdobył Stephen Boyer, 18 Tomasz Fornal, a 16 Trevor Clevenot.
- Wiedzieliśmy, że to będzie mega ciężki mecz, jeśli nie jeden z najcięższych w tym sezonie. Udało się, cieszę się, że chociaż wpadły te dwa punkty - powiedział po spotkaniu Igor Grobelny i dodał: - Każda drużyna w PlusLidze się wzmocniła i udowodnił to nawet Lubin, który teoretycznie zawsze był gorszym zespołem, a przysporzył nam wielu kłopotów. Każdy mecz będzie walką o każdy punkt. Przyjmujący Projektu Warszawa wspomniał również o kibicach, którzy po roku przerwy w końcu mogli wrócić do hal: [i]- Atmosfera jest niesamowita. Pełne trybuny na pewno nam pomagają, adrenalina podskakuje w takich momentach, nie myślisz za bardzo o stresie czy o błędzie, jaki możesz popełnić, tylko słuchasz kibiców, którzy cię dopingują i walczą z tobą do końca. To jest niesamowite i na pewno tego nam brakowało w tamtym sezonie.
Projekt Warszawa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (20:25, 25:21, 19:25, 32:30, 22:20)
Projekt Warszawa: Petković, Blankenau, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Grobelny, Wojtaszek (libero) oraz Trinidad De Haro, Superlak, Janikowski, Kowalczyk;
Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Macyra.
MVP spotkania: Angel Trinidad de Haro (Projekt Warszawa)
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.