PlusLiga | 2020-12-25 11:56:53 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl
- Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gra znakomicie i jest głównym kandydatem do zdobycia złotego medalu mistrzostw Polski - mówi Jan Such, olimpijczyk z Monachium, trener wielu czołowych polskich klubów. Jego zdaniem Asseco Resovia Rzeszów, która "ma duży potencjał nie powiedziała jeszcze w tym sezonie ostatniego słowa."
Jan Such podkreślił, że "kędzierzyński zespół jest mądrze i cierpliwie budowany." - W ostatnich latach w składzie zachodziły minimalne zmiany. Trzon zespołu został utrzymany. Zawodnicy doskonale rozumieją się, stanowią monolit. Zespół gra w ciemno i nawet czuć zapach tego klubu jak markowych i mocnych perfum - powiedział.
Były reprezentant Polski i przed laty szkoleniowiec kędzierzyńskiego Mostostalu uważa, że "trzeba pochwalić politykę kadrową prowadzoną przez prezesa klubu Sebastiana Świderskiego, który doskonale sprawdza się w tej roli." - Po zakończeniu świetnej kariery sportowej na krótko trafił na ławkę trenerską, ale szaybko odnalazł w nowej roli. Zatrudnienie w Grupie Azoty ZAKSIE Nikoli Grbocia jako trenera było strzalem w dziesiątkę. Serb świetnie znający siatkówkę znakomicie sprawdza się w tej roli - powiedział.
Na razie zawodzi Asseco Resovia Rzeszów, klub w którym przez lata grał Jan Such, a następnie trenował. Obecnie mocno kibicuje tej drużynie. - Wierzę, że Resovia pokaże swoje dobre granie. Moja wiara oparta jest na potencjale tej drużyny. W składzie ma klasowych graczy z rozgrywającym Fabianem Drzyzgą. Na razie rzeszowski zespół nie gra tego co potrafi i o ósemkę walczy z PGE Skrą Bełchatów, a tego chyba mało kto się spodziewał - uważa Jan Such.
Z okazji świąt Bożego Narodzenia Jan Such zawodnikom, trenerom i działaczom oraz wszystkim swoim byłym współpracownikom, życzy dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.