Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2020-10-19 21:14:36 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: aluroncmc.pl

PlusLiga: COVID-19 nie odpuszcza

Koronawirus dalej zbiera swoje żniwo w PlusLidze. Tym razem z problemami borykają się siatkarze z Zawiercia, w szeregach których potwierdzono zakażenie u ośmiu graczy. W związku z tym podopieczni trenera Kolakovica będą pauzować przez dłuższy czas. Poniżej pełny komunikat klubu.

Informujemy, że 10 z 20 testów RT-PCR na zakażenie SARS-CoV-2 przeprowadzonych wśród osób związanych z naszym klubem dało wynik pozytywny.

Na podstawie przeprowadzonych testów liczba zakażonych siatkarzy wzrosła do ośmiu. U wszystkich zaobserwowano niektóre z objawów charakterystycznych dla lekkiego przebiegu COVID-19, takich jak gorączka nieprzekraczająca 38°C, utrata węchu i smaku, bóle głowy, bóle mięśni i stawów, kaszel, katar czy ogólne osłabienie.

Objawowy przebieg zakażenia, zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, odsunie niestety w czasie zakończenie izolacji domowej. Siatkarze oraz sztab medyczny pozostają w stałym kontakcie z lekarzem POZ, który nadzoruje przebieg izolacji. W związku z tym klub będzie wnioskował do Polskiej Ligi Siatkówki o zmianę terminów kolejnych zaplanowanych spotkań. O wszelkich decyzjach w tej sprawie będziemy niezwłocznie informować.

Pozytywny wynik otrzymała również jedna osoba ze sztabu szkoleniowo-medycznego oraz jeden przedstawiciel działu organizacyjnego, który miał najczęstszy kontakt z drużyną. U obu tych osób zakażenie ma charakter bezobjawowy. W związku z tym Biuro Klubu do odwołania pracuje w trybie zdalnym, kontakt jest możliwy wyłącznie telefonicznie (+48 602 620 700) lub przy pomocy poczty elektronicznej (klub@aluroncmc.pl).

Klub ustalił, że osoby chore lub zakażone, które chcą podać do publicznej wiadomości swoje dane, zrobią to za pośrednictwem prywatnych kont w mediach społecznościowych.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane