Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-01-11 18:22:54 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / GKS Katowice

Piotr Gruszka: Przed nami ważne spotkania

Fot.: Magdalena Kudzia

W rundzie rewanżowej GKS Katowice rozegra dziewięć spotkań przed własną publicznością. - Liczymy, że doping kibiców pozwoli nam zdobyć jak najwięcej punktów - powiedział Piotr Gruszka podczas konferencji prasowej w katowickiej restauracji „Stare i Nowe”.

Siatkarze GKS-u Katowice po noworocznej przerwie powracają do rywalizacji. Połowa stycznia będzie dla nich bardzo intensywnym okresem. W ciągu zaledwie dziesięciu dni rozegrają trzy, bardzo ważne mecze w PlusLidze. Co ważne, wszystkie trzy potyczki odbędą się przed katowicką publicznością.

- Do końca sezonu zasadniczego pozostało jedenaście spotkań, z czego aż dziewięć odbędzie się w Katowicach. Chcielibyśmy wraz z naszymi kibicami wykorzystać atut własnej hali, aby uzbierać jak najwięcej punktów - powiedział Piotr Gruszka, szkoleniowiec naszego zespołu. - Przed nami rzeczywiście trzy bardzo ważne spotkania. Pierwszy z nich już w najbliższy piątek. Mecz z Gdańskiem, z którym sąsiadujemy w tabeli nie będzie za trzy, ale za sześć punktów - dodał.

Potyczka z Treflem Gdańsk rozpocznie styczniowy maraton GieKSy. Pięć dni później drużyna trenera Gruszki po raz pierwszy w tym sezonie zawita do Spodka. W środę, 16 stycznia zagra z Aluron Virtu Wartą Zawiercie. - Mecz z Zawierciem będzie bardzo fajnym wydarzeniem. Kibice Warty to w tej chwili chyba najlepiej zorganizowana i najgłośniejsza grupa siatkarskich kibiców w Polsce. Do Spodka zapewne przyjadą w dużej ilości. Mam jednak nadzieję, że nasi kibice nie dopuszczą ich do głosu i będą naszym wielkim wsparciem - mówi Piotr Gruszka na konferencji prasowej w restauracji „Stare i Nowe”.

Na tym jednak nie koniec siatkarskich emocji. 20 stycznia GKS zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów. - Mecz z Rzeszowem będzie kolejnym niezwykle istotnym pojedynkiem z racji układu sił w tabeli. Będzie to także ostatni mecz przed przerwą na Puchar Polski. Później czeka już nas końcówka sezonu zasadniczego, tak jak wspomniałem, przede wszystkim w naszej hali. Odpoczniemy od licznych podróży, które z naszymi gabarytami są męczące - przyznał Piotr Gruszka.

Trener GieKSy zapewnił, że cel na najbliższe i pozostałe spotkania PlusLigi jest jasny - zdobyć jak najwięcej punktów do ligowej tabeli. - W tym sezonie usłyszałem już wiele pochwał od innych trenerów, że gramy naprawdę fajną siatkówkę. Niestety, nie we wszystkich meczach punktowaliśmy. Wolę, żeby rywale gratulowali mi przede wszystkim punktów. Z tą nadzieją przystąpiliśmy do rundy rewanżowej PlusLigi - zakończył szkoleniowiec GKS-u Katowice.

Styczniowe mecze GKS-u Katowice
11 stycznia, godz. 20:30 (Szopienice): GKS - Trefl Gdańsk
16 stycznia, godz. 20:30 (Spodek): GKS - Aluron Virtu Warta Zawiercie
20 stycznia, godz. 17:30 (Szopienice): GKS - Asseco Resovia Rzeszów

Bilety można kupić na stronie bilety.gkskatowice.eu. Sprzedaż odbywa się również w sklepie Blaszok mieszczącym się w Katowicach przy ul. Świętego Stanisława 8. Sklep czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. W dni meczowe będzie można zakupić bilety w kasie hali, która będzie czynna na trzy godziny przed rozpoczęciem spotkania. Więcej informacji o sprzedaży biletów na stronie GKS Katowice.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane