Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-01-11 16:39:40 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl / PGE Skra Bełchatów

Michał Winiarski: Przed nami ważny mecz

Fot.: CEV

Siatkarze PGE Skry już w czwartek wyjechali na południe Polski, gdzie czeka ich pierwsze spotkanie PlusLigi w Nowym Roku. Ich rywalem będzie MKS Będzin.

Co prawda MKS to ligowy outsider, bowiem zajmuje ostatnie miejsce w PlusLidze, ale w tym sezonie dał się już we znaki kilku drużynom. Przypomnijmy, że we własnej hali będzinianie przegrali z Jastrzębskim Węglem dopiero po tie-breaku, a urywali sety też w meczach przeciwko m.in. ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa czy nawet PGE Skrze. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w dalszej części sezonu MKS radził sobie już dużo słabiej i od trzech meczów nie zdobył nawet seta.

To wcale nie oznacza, że będzinianie będą łatwymi rywalami dla PGE Skry. Mistrzowie Polski przede wszystkim pojechali na mecz w mocno osłabionym składzie. Wciąż do pełni zdrowia nie doszli Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk, Robert Milczarek i Patryk Czarnowski i cała czwórka nie wsiadła do autokaru do Sosnowca, gdzie odbędzie się mecz. Wszystko wskazuje więc na to, że kolejną dłuższą szansę dostanie Estończyk Renee Teppan, który w ostatnim meczu 2018 roku przyczynił się do zwycięstwa z Chemikiem Bydgoszcz. Jeśli chodzi o zastępstwo dla Szalpuka, to trener Roberto Piazza ma większe pole manewru: do gry aż palą się Piotr Orczyk i Milan Katić.

Przypomnijmy, że w związku z przerwą na mecze reprezentacyjne, w "okienku" rozgrywek PlusLigi PGE Skra rozegrała mecz towarzyski z ONICO Warszawa. Dla sztabu obu drużyn najważniejsza była jednak możliwość solidnego potrenowania przed drugą rundą rozgrywek. - Zależało nam na tym, by po przerwie świątecznej zagrać z kimś innym, niż tylko wewnętrznie - mówi Michał Winiarski, drugi trener PGE Skry. - Teraz przed nami bardzo ważny mecz z Będzinem i mam nadzieję, że zagramy tak, jak z Bydgoszczą, a najbliższa runda musi być dla nas zdecydowanie lepsza.

Początek piątkowego meczu o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane