Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2019-01-09 16:58:14 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Sparing w Bełchatowie dla ONICO

Fot.: Magdalena Kudzia

Siatkarze ONICO Warszawa pokonali w meczu towarzyskim PGE Skrę Bełchatów 4:1. Spotkanie w hali Energia odbywało się jednak na nietypowych zasadach. Poniżej nasza relacja z rywalizacji z Mistrzami Polski.

Korzystając z przerwy w rozgrywkach PlusLigi drużyna ONICO Warszawa pojechała do Bełchatowa, by w sparingowym starciu zmierzyć się z tamtejszą PGE Skrą. W ekipie gospodarzy zabrakło kilku kontuzjowanych zawodników, ale mecz z wiceliderem tabeli i tak przyciągnął na trybuny Hali Energia sporo fanów. Ci nie oglądali jednak klasycznego spotkania, bo sztaby obu klubów postanowiły nieco skomplikować zasady – sety kończyły się bowiem po zdobyciu 10, a nie 25 punktów, a wywalczenie każdego z nich wiązało się z dużo większym wysiłkiem niż w zwykłym meczu. Przyznawano je bowiem dopiero po skutecznym zakończeniu dwóch kolejnych akcji.

Rozgrywaną w ten sposób pierwszą partię 11:9 wygrali podopieczni Stephane’a Antigi. Szczególnie cieszyć mogła dyspozycja Bartosza Kurka, który pod koniec grudnia zmagał się z kontuzją brzucha. Najlepszy polski sportowiec 2018 roku wrócił już jednak do pełni zdrowia, a w rywalizacji ze swoim byłym klubem udowodnił, że także do wysokiej formy.

W drugim secie obie strony długo walczyły punkt za punkt, ale ostatecznie znów górą okazali się stołeczni stołeczni, którzy wygrali w dokładnie takim samym stosunku – 11:9. W kolejnej partii poziom trudności wzrósł, bo dla Skry, której brakowało atakujących, zagrał Rafael Araujo. Ale nawet Brazylijczyk nie pomógł gospodarzom, którzy ponownie musieli uznać wyższość siatkarzy ONICO.

Czwarty set wreszcie toczył się na normalnych zasadach. Zawodnicy rywalizowali do 25 zdobytych punktów, ale tego dnia nasi siatkarze byli nie do zatrzymania i swoje prowadzenie w tym nietypowym meczu zwiększyli do wyniku 4:0.

W ostatniej partii trener Antiga dał szansę gry kilku zmiennikom i na parkiecie zameldowali się chociażby Jan Nowakowski, Konrad Buczek czy Mateusz Janikowski. Tym razem nie dali jednak rady bełchatowianom, którzy wygrali pierwszego, a jednocześnie swojego jedynego seta w spotkaniu, które zakończyło się wynikiem 4:1 dla ONICO.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane