Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-10-18 23:09:19 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Andrzej Wrona: Byliśmy bardzo zdeterminowani

Fot.: Magdalena Kudzia

Znakomitą siatkówkę zaprezentowali dziś siatkarze ONICO Warszawa, który na Podpromiu pokonali Asseco Resovię Rzeszów. Bardzo dobrze na boisku radził sobie Andrzej Wrona, który w kilku słowach podsumowuje dzisiejszą rywalizację.

Asseco Resovia chyba powoli nabawi się kompleksu zespołu z Warszawy. To już trzeci mecz i trzecia porażka rzeszowian z wami.

Andrzej Wrona: - Rzeczywiście, w zeszłym sezonie były dwie nasze wygrane po 3-0. Teraz po zmianach i u nas i w Resovii, znowu wywozimy komplet punktów z jednego z najtrudniejszych terenów w Polsce, także bardzo się cieszymy z tego powodu.

Od samego początku widać było u was dużą pewność siebie i konsekwentną grę.

- Na pewno była determinacja, a czy pewność siebie? Byliśmy bardzo zdeterminowani i bardzo chcieliśmy wygrać w Rzeszowie, żeby gdzieś tam potwierdzić, że chcemy w tym roku walczyć o najwyższe cele i to się udało.

W największych opałach byliście w II secie, gdzie rywale prowadzili już 20:15 czy 22:19, ale wyszliście z tego obronną ręką.

- Cały czas mówiliśmy sobie w ciągu tej partii, że możemy ją wygrać, że jeszcze to nie koniec, że to przecież środek seta. Gdzieś tam te punkty same przychodziły. Odrobiliśmy stratę i zrobiło się 0-2. Szkoda trzeciego seta, bo w nim na początku prowadziliśmy, ale później gdzieś to uciekło po naszych błędach. Na szczęście w kolejnej części meczu już nie wypuściliśmy zwycięstwa z rąk i wywozimy z Podpromia jakże cenne trzy punkty.

W IV secie chyba największe problemy mieliście z zatrzymaniem Damiana Schulza, który był motorem napędowym u rywali?

- Resovia ma klasowych zawodników, indywidualności, które potrafią swoimi zagraniami przesądzić o zwycięstwie, ale my na szczęście byliśmy trochę lepszym kolektywem. W tych formacjach drużynowych typu blok-obrona graliśmy lepiej i dlatego to my zwyciężyliśmy.

Po dwóch kolejkach macie komplet punktów. Na co będzie stać w tym sezonie ONICO Warszawa?

- Ciężko powiedzieć. Będziemy walczyli w każdej kolejce o to, żeby zdobywać komplet punktów. Oczywiście nie jesteśmy faworytami tej ligi, ale będziemy próbować walczyć z tymi topowymi zespołami, ale też z tym zespołami, które faworytami nie są, bo ta liga będzie na pewno bardzo ciekawa i można z każdym przegrać jeśli zagra się trochę gorzej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane