Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-10-17 10:06:04 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Na inaugurację w ERGO ARENIE z GKS-em Katowice

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Trefl Gdańsk w środę rozegra pierwsze spotkanie sezonu 2018/2019 – ze względu na sytuację z awarią oświetlenia w Netto Arenie podczas niedzielnego wyjazdowego meczu ze Stocznią Szczecin, będzie to dla „gdańskich lwów” inauguracja nie tylko domowa, ale w całych rozgrywkach PlusLigi. Podczas tego meczu ERGO ARENIE powitany zostanie dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski i z tym związana będzie większość atrakcji podczas środowego widowiska.

Trefl Gdańsk sezon 2018/2019 miał rozpocząć od wyjazdowego spotkania ze Stocznią Szczecin, jednak tam przy stanie meczu 5:5 w pierwszym secie w hali zgasło światło i awarii nie udało się usunąć. Spotkanie będzie powtórzone (na razie trwa szukanie terminu dla tego meczu), a tymczasem „gdańskie lwy” szykują się do inauguracji sezonu – nie tylko domowej, a w całych rozgrywkach PlusLigi. W środę o godz. 18:30 drużyna trenera Andrei Anastasiego zmierzy się bowiem przed własną publicznością z GKS-em Katowice. Odmienieni żółto-czarni – przed sezonem do gdańszczan dołączyło siedmiu graczy – będą walczyć o trzy punkty z ekipą trenera Piotra Gruszki, która w pierwszym meczu sezonu 2018/2019 pokonała 3:1 Indykpol AZS Olsztyn. W drużynie z Katowic gra sześć „nowych twarzy”, m.in. Dominik Depowski, który na Śląsk przeniósł się z Asseco Resovii Rzeszów, a także Tomas Rousseaux, reprezentant Belgii, który w kadrze narodowej gra pod okiem trenera Andrei Anastasiego. Po stronie gdańszczan kibice po raz pierwszy zobaczą natomiast rozgrywającego Marcina Janusza, atakujących Macieja Muzaja i Kewina Sasaka, środkowego Bartłomieja Mordyla, a także przyjmujących Nikolę Mijailovicia i Rubena Schotta. Po rocznej przerwie do stolicy Pomorza powrócił też Miłosz Hebda. Podczas tego starcia w ERGO ARENIE powitany zostanie dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski i to właśnie z ostatnim sukcesem gdańskiego środkowego i reprezentacji Polski będzie związana część meczowych atrakcji.

Mistrzowski wjazd i „medal cam”

Środowy mecz będzie świetną okazją do bliższego przyjrzenia się zdobytemu 30 września przez biało-czerwonych złotemu medalowi mistrzostw świata. Zanim jednak krążek zawiśnie po starciu z GKS-em Katowice na szyi Piotra Nowakowskiego, który od razu po powrocie do Gdańska zapowiedział, że pierwszy mecz w ERGO ARENIE będzie dobrą okazją do zdjęć i z nim i z medalem, zostanie on po pierwszym secie uroczyście wwieziony do hali klubowym samochodem gdańskiego dwukrotnego mistrza świata. Każdy będzie mógł się mu bliżej przyjrzeć, bowiem przez dalszą część meczu medal będzie eksponowany obok parkietu. Złoty krążek pojawi się też w przerwach meczu na ekranach nad boiskiem i również w taki sposób będzie można go chwycić razem z Piotrkiem – zamiast popularnego „kiss cama” w środę będziemy mieć bowiem „medal cam”.

Przerwy meczu urozmaicą też oczywiście małe cheerleaderki z „SIEMANKO Trefl”, a także siatkarska wersja gry w „kółko i krzyżyk”, przygotowana przez Sklepkoszykarza.pl, którą świetnie znają zapewne kibice reprezentacji Polski, bowiem niejeden raz pojawiała się już ona podczas spotkań biało-czerwonych.

Obok parkietu na najmłodszych kibiców czekać będzie kącik zabaw Trefla, gdzie pod okiem dedykowanego animatora mecz mogą spędzać mali kibice, bawiąc się przy tym w gry Trefla, malując kolorowanki, czy układając puzzle. Spotkania Trefla Gdańsk to bowiem zawsze świetna rozrywka dla małych i dużych!

W klubowym sklepiku będą dostępne natomiast dwie nowości – replika koszulki meczowej naszego dwukrotnego mistrza świata Piotra Nowakowskiego z nowej kolekcji na sezon 2018/2019, a także szalik przygotowany razem z programem „Niepodległa”, specjalnie z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! W kolekcji limitowanej znalazło się tylko 100 sztuk tego wyjątkowego, kibicowskiego gadżetu.

Sprzedaż biletów na środowy mecz trwa na stronie www.gdanskielwy.pl. Ceny wejściówek wynoszą od 10 do 30 zł. Klubowa kasa nr 4 w ERGO ARENIE we wtorek otwarta jest od godz. 16 do 19, a w środę od godz. 15:30 do 18:30.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane