Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-10-11 14:04:57 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Wracamy do gry! Czas na inaugurację sezonu

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W piątek 12 października o godzinie 20:30 siatkarze ONICO Warszawa zainaugurują kolejny sezon PlusLigi. W stołecznej hali COS Torwar warszawianie zmierzą się z Cuprum Lubin.

Czas na kolejny sezon PlusLigi

Po pięciu miesiącach przerwy powracają rozgrywki PlusLigi! W ciągu ostatnich miesięcy ekipa Stephane’a Antigi przeszła kilka zmian. Do składu warszawskiej ekipy dołączyło ośmiu nowych zawodników: przyjmujący – Łukasz Wiese, Piotr Łukasik i Mateusz Janikowski, atakujący – Rafael Araujo i Bruno Romanutti, rozgrywający – Konrad Buczek, libero – Dominik Jaglarski oraz reprezentant Kanady, środkowy Graham Vigrass. W nowym sezonie PlusLigi barw ONICO Warszawa będzie bronić więc aż piętnastu zawodników. – W tym roku mamy piętnastu zawodników – jest to może niestandardowa liczba jak na siatkówkę, ale uwzględniając to, co wydarzyło się w poprzednim sezonie, zdecydowaliśmy, że w tym roku zakontraktujemy dwóch zawodników więcej. W tamtym sezonie mieliśmy sporo problemów zdrowotnych. Niestety, jest to nieodzowny element zawodowego sportu, dlatego w tym sezonie chcemy się dodatkowo zabezpieczyć. Nie chcemy kolejnych niemiłych niespodzianek, które mogłyby negatywnie wpłynąć na końcowy wynik sportowy. Mamy jednak nadzieję, że nasza piętnastka w pełnym zdrowiu rozegra cały sezon – powiedział prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Dwóch nowych mistrzów świata

Grono stołecznych siatkarzy powiększyło się również o dwóch mistrzów świata. 30 września reprezentacja Polski, z Damianem Wojtaszkiem i Bartoszem Kwolkiem w składzie, zdobyła złoty medal mistrzostw globu. – Gdyby w maju ktoś powiedział mi, że za cztery miesiące będę z rodziną w Turynie, będę zdrowy i zostanę mistrzem świata, to w życiu bym w to nie uwierzył, bo takie rzeczy po prostu się nie zdarzają. A jednak się zdarzyły, marzenia się spełniły! Teraz przede mną drugi sezon w ONICO Warszawa, jestem pełen nadziei, pełen optymizmu, bo to może być naprawdę bardzo ciekawy sezon – powiedział po powrocie do Polski Damian Wojtaszek.

Srebro w ostatnim teście

W ubiegły weekend siatkarze ONICO Warszawa wzięli udział w XIV Memoriale Arka Gołasia. Dla podopiecznych Stephane’a Antigi był to pierwszy test w pełnym składzie. W półfinale turnieju warszawianie pokonali 3:1 Aluron Virtu Wartę Zawiercie i w finale zmierzyli się ze Stocznią Szczecin. Niestety w niedzielę górą byli szczecinianie, którzy wygrali 3:1. – Rozegraliśmy ze sobą dopiero pierwsze spotkania, dlatego z każdym treningiem i z każdym meczem będzie lepiej – powiedział po finale libero ONICO Warszawa, Damian Wojtaszek.

Zmiany w Lubinie

U piątkowego rywala stołecznych siatkarzy również doszło do licznych zmian. W maju trenerem Cuprun Lubin został ogłoszony Włoch, Daniele Capriotti. W sierpniu włoski szkoleniowiec musiał zrezygnować ze stanowiska z powodów osobistych, a jego miejsce zajął Marcelo Fronckowiak, drugi trener reprezentacji Brazylii. Do drużyny dołączyło również dziewięciu nowych zawodników: Kert Toobal, Jakub Ziobrowski, Damian Boruch, Mariusz Marcyniak, Igor Grobelny, Jakub Wachnik, Bartłomiej Zawalski, Masahiro Yanagida oraz nasz były libero, Jędrzej Gruszczyński.

Czas na rewanż

W ostatnich dwóch domowych meczach poprzedniego sezonu siatkarze ONICO Warszawa zmierzyli się właśnie z Cuprum Lubin. W obu przypadkach górą byli lubinianie, dlatego warszawscy siatkarze zapowiadają rewanż. – Przed nami mecz z drużyną, która w poprzednim sezonie nieźle zalazła nam za skórę. Bardzo chcemy się odkuć, więc zapraszamy do hali, bo potrzebujemy Waszego wsparcia – powiedział środkowy, Jan Nowakowski.

Mecz ONICO Warszawa – Cuprum Lubin odbędzie się 12 października o godzinie 20:30 w warszawskiej hali COS Torwar. Kasy zostaną otwarte o godzinie 18:00, natomiast wejścia do obiektu półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem. Najmłodszych kibiców stołecznej drużyny zapraszamy do Strefy Małego Kibica przygotowanej przez Fundację ONICO.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane