Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-09-23 18:45:33 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: kpsstocznia.pl

Stocznia na turnieju w Niemczech

Fot.: FIVB

W trakcie kończącego się właśnie weekendu zespół Stoczni Szczecin uczestniczył w międzynarodowym turnieju w niemieckim Luneburgu. Oprócz naszej ekipy w imprezie wzięły udział drużyny gospodarzy SVG Luneburg, Holendrzy z Abiant Lycurgus Groningen oraz Japończycy z Panasonic Panthers.

Turniej składał się z czterech spotkań. W sobotę szczecinianie zagrali z Japończykami i po wyrównanym oraz emocjonującym meczu ulegli Panasonic Panthers 2:3. W niedzielę ekipa ze stolicy Pomorza Zachodniego miała już więcej powodów do radości. Tym razem zespół Stoczni mierzył się z miejscowym SVG Luneburg i pojedynek zakończył się rezultatem 3:1 na korzyść drużyny z Polski.

– Każdy rozegrany mecz sparingowy pokazuje nam, że mamy jeszcze spore rezerwy i nadal jest nad czym pracować – mówił po zakończeniu turnieju Janusz Gałązka, środkowy Stoczni. – Forma powoli idzie w górę, więc wierzę, że w połowie października, gdy rozpocznie się PlusLiga, będziemy na nią gotowi.

Przed startem siatkarskiej ekstraklasy zespół ze Szczecina czeka jeszcze próba generalna. W dniach 5-7 października Stocznia pojedzie do Zalasewa, żeby wziąć udział w Memoriale Arkadiusza Gołasia. Oprócz szczecinian w turnieju wystartują ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane