Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-08-17 11:21:59 | Nadesłał: Katarzyna Cipcer | Źrodlo: plusliga.pl

Michał Winiarski: Czuję się dużo pewniej

Fot.: Magdalena Gajek

W czwartek siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczęli przygotowania do rozgrywek 2018/19 PlusLigi. Przez kolejny sezon rolę drugiego trenera pełnić będzie Michał Winiarski. - W poprzednim sezonie wypracowaliśmy sobie pewne relacje, które funkcjonowały przez cały rok bardzo dobrze. W związku z tym teraz jestem dużo spokojniejszy, pewniejszy siebie i mam większą wiedzę - powiedział asystent Roberto Piazzy.

Zawodnicy jak i sztab szkoleniowy mistrzów Polski miał ponad trzy miesiące wakacji. - Myślę, że to były dość długie wakacje, podczas których miałem czas, aby wypełnić swoje obowiązki, ale także odpocząć - powiedział Michał Winiarski.

Dla byłego reprezentanta Polski będzie to drugi sezon w rozgrywkach PlusLigi, kiedy pełni rolę asystenta Robero Piazzy w drużynie z Bełchatowa. Czy teraz pracuje mu się łatwiej?

- Po tym pierwszym roku dużo się zmieniło. Kiedy przychodziłem na pierwsze zajęcia jako drugi trener, to nie ukrywam, że byłem bardzo podekscytowany. Czułem bardzo dużo emocji. Teraz jest zupełnie inaczej. Wszystko wydaje się normalne i naturalne. Zawodnicy też są przyzwyczajeni do roli, którą pełnię. W poprzednim sezonie wypracowaliśmy sobie pewne relacje, które funkcjonowały przez cały rok bardzo dobrze. W związku z tym teraz jestem dużo spokojniejszy, pewniejszy siebie i mam większą wiedzę. Przez ten ostatni sezon naprawdę wiele się wydarzyło - wyznał II trener PGE Skry.

Bełchatowscy siatkarze póki co, nie trenują w pełnym składzie, bowiem część zawodników przebywa na zgrupowaniach kadr narodowych, przygotowujących się do FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018, które w dniach 9-30 września zostaną rozegrane w Bułgarii i Włoszech. Jak zatem będą przebiegać pierwsze tygodnie przygotowań mistrzów Polski?

- Przed nami trzy dni ciężkiej pracy, żeby sprawić jak wyglądają zawodnicy po wakacjach. Dowiemy się, czy realizowali program, który dostali. Będziemy mieli również obraz tego, co będziemy mogli robić w najbliższych tygodniach. Do tego z jaką intensywnością możemy pracować - zakończył Winiarski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane