Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-08-09 16:31:53 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PGE Skra Bełchatów

Za tydzień pierwszy trening PGE Skry

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Już za tydzień siatkarze PGE Skry wznowią treningi. Przygotowania rozpoczną się 16 sierpnia od zajęć w hali Energia.

Mistrzowie Polski ze względu na odbywające się od 10 do 30 września Mistrzostwa Świata we Włoszech i Bułgarii, rozpoczną okres przygotowawczy bez udziału kadrowiczów. W początkowym etapie treningów zabraknie także fizjoterapeuty Tomasza Pieczko i statystyka Roberta Kaźmierczaka, którzy znajdują się w sztabie reprezentacji Polski. Od początku nad przygotowaniami będzie czuwał Roberto Piazza. Włoch doskonale wie, jak przywita swoich podopiecznych.

- Oczywiście wiem doskonale, co chce powiedzieć siatkarzom podczas pierwszego treningu w nowym sezonie. Jestem podekscytowany startem przygotowań. Pierwsze trzy dni dadzą nam obraz sytuacji fizycznej i psychicznej drużyny. Od 20 sierpnia mam nadzieję rozpoczniemy normalne treningi. Przez początkowe trzy tygodnie zespół będzie odbywał tylko treningi, ale później w każdym tygodniu będzie grał mecze lub turnieje - mówi pierwszy trener.

W początkowym etapie przygotowań weźmie udział siedmiu siatkarzy PGE Skry. Wśród nich nowy rozgrywający Kamil Droszyński.

- Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu, jestem bardzo ciekawy jak wyglądają zajęcia z trenerem Piazzą. Każdy kolejny sezon to szansa na nauczenie się czegoś nowego, a rozwój i nauka są dla mnie bardzo ważne, dlatego już nie mogę doczekać się rozpoczęcia okresu przygotowawczego. W wakacje starałem się jak najwięcej odpoczywać, żeby fizycznie i psychicznie być gotowy do sezonu, ale nie był to tylko bierny odpoczynek. Jak w każde wakacje towarzyszyła mi siatkówka plażowa i zajęcia na siłowni, więc z naładowanymi bateriami pozostaje mi tylko czekać na początek sezonu – mówi rozgrywający PGE Skry.

Drugi z nowych siatkarzy Renee Teppan dołączy do zespołu we wrześniu.

- W tym momencie trenuję razem z narodową drużyną. Całą uwagę skupiamy na zakwalifikowaniu się do Mistrzostw Europy 2019. Jestem przekonany, że uda nam się to zrobić i że wszystko będzie dobrze. Cieszę się, że pojawię się w Bełchatowie wcześniej, niż pozostali kadrowicze, będzie dla mnie wiele nowych rzeczy. Nowy kraj, nowy zespół i nowy trener, który na pewno ma pomysł na grę i moją pracę. Jestem podekscytowany dołączeniem do drużyny mistrza Polski i przekonany, że spędzimy razem wspaniały czas – powiedział w rozmowie z nami estoński atakujący.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane