Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-06-14 18:13:02 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: MKS Będzin

Jan Fornal siatkarzem MKS-u

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W ostatnich czterech sezonach wystepował na zapleczu PlusLigi, jednak kolejne rozgrywki spędzi już w elicie! 23-letni Jan Fornal został przyjmujący MKS-u Będzin. - Dostałem szansę sprawdzenia się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, więc nie mogłem z niej zrezygnować - przyznał siatkarz.

W ostatnich trzech latach, mierzący 190 cm wzrostu zawodnik, występował w AGH AZS Kraków, do którego trafił z Siedlec. Z klubem spod Wawelu był bliski wywalczenia brązowego medalu w poprzednich rozgrywkach, jednak krakowianie w finale pocieszenia ulegli w pięciu spotkaniach Krispolowi Września.

- Sezon 2017/2018 oceniam jako bardzo, bardzo udany. Trener Andrzej Kubacki stworzył najlepszy zespół w dziejach AGH, wraz z którym osiągnąłem historyczne, 4. miejsce w lidze. Uważam, że ten rok był dla mnie najbardziej owocnym, spośród wszystkich trzech spędzonych w Krakowie - ocenił Jan Fornal.

Świetna postawa przyjmującego zaprocentowała jego transferem do Będzina. W nim utalentowany siatkarz rozpocznie swoją przygodę z PlusLigą. - Bardzo się cieszę, że po czterech latach spędzonych w I lidze będę mógł pokazać to, na co mnie stać na nowym poziomie. Nie ukrywam, że wiążę ogromne nadzieje z klubem z Będzina na osobisty rozwój i możliwość gry w PlusLidze - przyznał zawodnik.

Kadra na sezon 2018/2019:
Rozgrywający: Łukasz Kozub
Atakujący:
Środkowi: Artur Ratajczak (kapitan), Bartłomiej Grzechnik
Przyjmujący: Adrian Buchowski, Jake Langlois (USA), Jan Fornal
Libero: Michał Potera

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane