Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-06-11 10:10:12 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: zaksa.pl

Mateusz Sacharewicz w barwach ZAKSY

Kolejnym zawodnikiem, który w nowym sezonie zasili ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle będzie Mateusz Sacharewicz. Nowy środkowy zespołu ma za sobą niemałe doświadczenie na parkietach PlusLigi. Ostatni sezon spędził w Bydgoszczy.

Mateusz Sacharewicz ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Spale. Nowy zawodnik ZAKSY pierwsze kroki na siatkarskich parkietach stawiał w I i II lidze, grając w Białymstoku, z którego pochodzi. Po etapach gry w Spale, Hajnówce i Ostrołęce Mateusz Sacharewicz trafił do MKS-u Będzin, skąd po jednym sezonie przeszedł do PlusLigi. Nowy środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ma za sobą pięć sezonów gry w najwyższej klasie rozgrywkowej, po dwóch sezonach spędzonych w AZS Politechnice Warszawskiej na rok trafił do BBTS-u Bielsko-Biała, skąd w 2016 roku przeszedł do Łuczniczki Bydgoszcz.

Już sezony spędzone w Warszawie pokazały mocne punkty środkowego. Mateusz Sacharewicz zyskując uznanie w oczach szkoleniowców dość szybko wywalczył miejsce w wyjściowym składzie i dał się poznać jako zawodnik dysponujący regularną zagrywką i wykazujący się czujnością w bloku, co miało przełożenie na statystyki i rankingi.

Sam zawodnik nie ukrywał, że propozycja Klubu z Opolszczyzny była z cyklu ofert nie do odrzucenie. – Bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie będę reprezentował barwy tak mocnego klubu jakim jest ZAKSA. To klub z wielkimi ambicjami, który w każdych rozgrywkach gra o zwycięstwo. Gdy dostałem propozycję nie potrzebowałem zbyt wiele czasu do zastanowienia. Miałem inne oferty, ale uznałem, że transfer do Kędzierzyna-Koźla będzie dla mnie najlepsza opcją– zaznaczył Mateusz Sacharewicz, z dużymi nadziejami podchodząc do najbliższego sezonu. – Wierzę, że wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele i już nie mogę się doczekać nadchodzącego sezonu - podsumował nowy środkowy ZAKSY.

Z ZAKSĄ zawodnik związał się dwuletnim kontraktem. Witamy w Kędzierzynie-Koźlu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane