Polecamy

Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » PlusLiga

PlusLiga | 2018-05-25 19:01:03 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: inf. prasowa

Artur Szalpuk odchodzi z Trefla Gdańsk

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

Przyjmujący Artur Szalpuk w przyszłym sezonie nie będzie występował w szeregach Trefla Gdańsk. Kontrakt zawodnika, który został podpisany przed rozgrywkami 2017/2018 obowiązywał rok i nie został przedłużony.

Artur Szalpuk swoją siatkarską drogę rozpoczynał w warszawskim MKS MDK. W PlusLidze zadebiutował w sezonie 2013/2014 w barwach drużyny z Warszawy. Po dwóch latach przeniósł się do Cerradu Czarnych Radom. Spędził tam jeden sezon, pełniąc rolę podstawowego przyjmującego, po czym trafił do PGE Skry Bełchatów. Przed sezonem 2017/2018 związał się rocznym kontraktem z Treflem Gdańsk. W ekipie „gdańskich lwów” wystąpił w 36 meczach, w których zdobył łącznie prawie 500 punktów. Siedmiokrotnie otrzymywał po spotkaniach statuetkę MVP.

- Bardzo dziękujemy Arturowi za miniony sezon, brązowy medal PlusLigi oraz Puchar Polski. Artur pokazywał w każdym meczu nieustępliwą postawę, zarażał innych energią, walczył o każdą piłkę, każdy punkt. Rozumiemy jego decyzję o chęci dalszego rozwoju w innym klubie i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane