Najnowsze newsy

Siatkówka » Klubowe Mistrzostwa Świata

Klubowe Mistrzostwa Świata | 2017-12-11 14:08:09 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Konferencja prasowa przed Klubowymi Mistrzostwami Świata w Łodzi

Fot.: Anna Szłapa

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią tego niesamowitego wydarzenia oraz że mamy możliwość grać z najsilniejszymi drużynami na świecie - mówił trener PGE Skry Bełchatów Roberto Piazza na konferencji prasowej przed Klubowymi Mistrzostwami Świata, których faza grupowa rozpocznie się jutro w Łodzi.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Konrad Klecha, dyrektor turnieju - Jesteśmy dumni, że możemy wspólnie z FIVB organizować Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn po raz pierwszy w Polsce. Chcielibyśmy podziękować FIVB za okazane zaufanie. Polska miała już okazje organizować szereg ważnych turniejów siatkarskich, ale ciągle brakowało nam Klubowych Mistrzostw Świata. Teraz już jesteśmy gotowi.


Hanna Zdanowska, Prezydent Łodzi - Chciałabym powitać wszystkie drużyny i kibiców w Łodzi, stolicy Polskiej siatkówki. Wierzę, że będziemy częścią niesamowitego sportowego wydarzenia. Życzę szczęścia wszystkim uczestnikom turnieju. Miłego pobytu w Łodzi.


Lubor Halanda, Reprezentant FIVB - W imieniu prezydenta FIVB Pana Ary S. Graca, chciałbym powitać wszystkie drużyny oraz złożyć szczególne podziękowania na ręce organizatora wydarzenia Professional Sports Events oraz Pani Prezydent Miasta Łódź, Hannie Zdanowskiej za organizację turnieju na tak wysokim poziomie. Zebrały się tutaj największe gwiazdy i fani siatkówki na świecie.


Javier Weber, trener Personal Bolivar - To wspaniałe wyróżnienie dla nas móc uczestniczyć w turnieju na tak wysokim poziomie. To jeden z najważniejszych eventów świata siatkówki, wierzymy nawet, że najważniejszy na świecie. Jestem przekonany, że dysponujemy pełnym potencjałem, aby przejść do następnego etapu, a Polska jest najlepszym krajem, aby gościć tak prestiżowy turniej u siebie.


Leonardo Patti, Kapitan Personal Bolivar - Jestem szczęśliwy, że możemy brać udział w turnieju razem z ośmioma najlepszymi drużynami na świecie. FIVB jest doskonałym organizatorem, a Polska ma wszystkie warunki, aby przyjąć u siebie najlepsze drużyny świata siatkówki.


Władimir Alekno, trener Zenit Kazan - Podobnie jak moi koledzy z Argentyny, jest dla mnie dużym honorem możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu. Jestem przekonany, że poziom zawodów będzie na najwyższym poziomie. Dla nas ten turniej jest tym bardziej wyjątkowy, iż po raz pierwszy mamy okazję brać udział w klubowych mistrzostwach świata w piłce siatkowej mężczyzn.


Aleksander Butko, kapitan Zenit Kazan - Jestem szczęśliwy, że biorę udział w tym szczególnym wydarzeniu. Jest ku temu kilka powodów: podróż do Polski nie była tak daleka, jak do Brazylii, Polacy to ludzie, którzy kochają siatkówkę, wszyscy zawodnicy i kibice będą dobrze się bawić w czasie turnieju.


SHEN Qiong, trener Shanghai VC - To wielki zaszczyt brać udział w Klubowych Mistrzostwach Świata Mężczyzn. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy grać wśród najlepszych drużyn i to dla nas wielka szansa, aby uczyć się od najlepszych drużyn na świecie.


Zang Chen, kapitan Shanghai VC - To wspaniałe, że możemy wziąć udział w tym prestiżowym wydarzeniu i mam nadzieję mieć okazję uczyć się i grać od najlepszych drużyn. Mam także nadzieję, że będziemy mogli to robić także w przyszłości.


Roberto Piazza, trener, PGE Skra Bełchatów - Jesteśmy szczęśliwi, że możemy być częścią tego niesamowitego wydarzenia oraz że mamy możliwość grać z najsilniejszymi drużynami na świecie. Dziękuję pani Prezydent za goszczenie tego wydarzenia. Nasza drużyna może być ważną częścią tego turnieju i damy z siebie wszystko by przejść do kolejnego etapu.


Michał Winiarski, asystent trenera, PGE Skra Bełchatów - Bardzo się cieszę, że ta konferencja jest pierwszą, w której uczestniczę w nowej roli, asystenta trenera. Wspaniale być w Łodzi i mam nadzieję, że to miasto będzie dla nas szczęśliwe.


---

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017 odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) oraz w Łodzi (Atlas Arena) między 12 a 14 grudnia. Dwie najmocniejsze drużyny z każdej z grup awansują do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena).

Więcej informacji na temat Klubowych Mistrzostw Świata znajduje się na stronie www.kmspolska.pl oraz w kanałach KMŚ w mediach społecznościowych: Facebook: https://www.facebook.com/KMSPolska/ i Twitter: twitter.com/KmsPolska

Więcej informacji:

Klubowe Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017, czyli rozgrywki FIVB Volleyball Men’s Club World Championship, odbędą się w Polsce w dniach 12-17 grudnia. W turnieju zmierzy się osiem najlepszych klubów świata, w tym dwa polskie: PGE SKRA Bełchatów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecze fazy grupowej zostaną rozegrane w Łodzi (Atlas Arena) i Opolu (Hala Widowiskowo-Sportowa Opole) między 12 a 14 grudnia. Dwie najlepsze drużyny z grupy uzyskają awans do rozgrywek finałowych, które odbędą się 16 i 17 grudnia w Krakowie (Tauron Arena). Bilety w cenie od 29 zł (1 bilet dotyczy 2 meczów danego dnia) można kupić na stronie https://www.ebilet.pl/sport/pilka-siatkowa/siatkowka/

Oficjalne kanały KMŚ:

https://www.kmspolska.pl

Facebook:https://www.facebook.com/KMSPolska/

Twitter: twitter.com/KmsPolska

YouTube: youtube.com/kmspolska

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane