Najnowsze newsy

Siatkówka » Klubowe Mistrzostwa Świata

Klubowe Mistrzostwa Świata | 2017-09-20 16:36:33 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PZPS

Spotkanie Prezydenta FIVB z Zarządem PZPS

W środowe popołudnie, w siedzibie PZPS doszło do spotkania Arego Gracy – Prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej z Zarządem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wizyta szefa światowej centrali siatkarskiej związana była z losowaniem i przygotowaniami do grudniowych Klubowych Mistrzostw Świata, które rozegrane zostaną w Opolu i Łodzi (faza grupowa) oraz Krakowie (półfinały i mecze o medale).

– Bardzo się cieszę, że Klubowe Mistrzostwa Świata rozegrane zostaną w waszym kraju. Jeszcze mamy świeżo w pamięci mistrzostwa świata sprzed trzech lat, które były wydarzeniem absolutnie nadzwyczajnym, a Ceremonia Otwarcia na Stadionie Narodowym miała rozmach godny ceremoniom otwarcia igrzysk olimpijskich sprzed piętnastu, dwudziestu lat – zauważył Ary Graca, Prezydent FIVB i dodał: – Jesteśmy w fazie zaawansowanych negocjacji z Polsatem. Mówiąc negocjacje mam na myśli rozwój siatkówki, jej postęp i to w skali globalnej.

Ary Graca w swoim wystąpieniu wiele miejsca poświęcił pozycji Polskiej Siatkówki w międzynarodowej rodzinie siatkarskiej. – Potrzebujemy Polski, potrzebujemy Polskiej Siatkówki. Mówiąc o europejskiej siatkówce mamy na myśli: Polskę, Włochy, Rosję. Macie silną ligę, silne reprezentacje, dobre szkolenie, nowoczesne zarządzanie i fantastycznych kibiców. Kiedy mówię Polska, to mam na myśli młodych ludzi – pełnych entuzjazmu pomysłów i kreacji. Polska jest przykładem dla całego świata. Polska federacja ciężko pracuje na sukces światowej siatkówki, czego dowodem jest oglądalność turniejów siatkarskich podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Rio. 2,5 miliarda ludzi śledziło turniej olimpijski. To więcej niż zawody w piłce nożnej, czy pływaniu. To nasz wspólny sukces. Używając siatkarskiej terminologii. Polska jest i będzie na pozycji rozgrywającego w światowej siatkówce – podkreślił Prezydent FIVB.

Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej dziękując za serdeczność i komplementy, podkreślił, że fundamentalnym zadaniem realizowanym przez PZPS jest budowa trwałych podstaw dyscypliny. – Od sześciu lat realizujemy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki unikatowy w skali europejskiej i światowej program, którego rezultatem są Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Tam pracuje ponad czterystu nauczycieli, w 144 szkołach, którzy na podstawie zunifikowanych materiałów szkolą ponad 5,5 tysiąca dzieci i młodzieży Z roku na rok rośnie ilość uczestników cyklu mini siatkówki Kinder + Sport, największy tego rodzaju cykl w Europie. Praca z dziećmi i młodzieżą to nasze zadanie, ale też wiele satysfakcji i powodów do dumy - powiedział Prezes PZPS.

Kończąc spotkanie Ary Graca prosił o wspólne, zjednoczone i zgodne działanie na rzecz siatkówki.

Tuż po wizycie na posiedzeniu Zarządu PZPS Prezydent FIVB i Prezes PZPS spotkali się z mediami, a później udali się na zaproszenie Witolda Bańki – Ministra Sportu i Turystyki do siedziby resortu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane