Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2009-01-13 19:20:24 | Nadesłał: Małgorzata Paduch | Źrodlo: inf. prasowa

Siatkarki z Muszyny powalczą o wyjście z grupy

Fot. Michał Sobczak

W czwartek Fakro Muszynianka Muszyna pojedynkiem we własnej hali z zespołem Volley Bergamo rozpocznie decydującą batalię o wyjście z grupy w rozgrywkach Ligi Mistrzyń siatkarek.

W niedzielę zawodniczki z Muszyny przegrały w Pile prestiżowy mecz w PlusLidze Kobiet z Farmutilem 1:3. Trener Fakro Muszynianki - Bogdan Serwiński powiedział, że optymalną formę zawodniczek szykuje na pojedynki w Lidze Mistrzyń.

- Zupełnie inny jest ciężar gatunkowy pojedynku czwartkowego, a tego w Pile. Mecz z drużyną z Bergamo, a potem z Galati da odpowiedź na pytanie czy jesteśmy w stanie awansować do następnej rundy LM - podkreślił szkoleniowiec.

W miniony weekend pojedynek w lidze przegrał też czwartkowy rywal Polek, z zespołem Zoppas Industries Conegliano 1:3. Siatkarki z Bergamo zajmują drugie miejsce w tabeli, a porażka ta była dopiero drugą w tym sezonie. 11 listopada Fakro Muszynianka pokonała we Włoszech Volley 3:1.

W grupie C Ligi Mistrzyń, przed dwiema ostatnimi kolejkami spotkań, prowadzi zespół z Bergamo z dorobkiem 7 punktów przed Fakro Muszynianką - 6, Vakifbankiem Guenes Stabuł, także 6 (gorszy bilans setów) i Metalem Galati - 5.

W środę w Turcji odbędzie się mecz Vakifbanku Guenes z Metalem, ale według Serwińskiego znajomość wyniku tego spotkania nic Fakro Muszyniance nie daje. Argumentuje, że jego podopieczne i tak muszą z dwóch swoich pojedynków wygrać jedno.

Ostatnia kolejka - w tym mecz Metalu z Fakro Muszynianką - 20 stycznia.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane