Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2018-02-12 15:59:08 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: plusliga.pl

Georg Grozer: postaramy się zatrzymać gospodarzy

Fot.: FIVB

- Nie mam wątpliwości, że czeka nas jutro ciężkie zadanie. W Nowosybirsku wygraliśmy 3:0, ale od tamtego spotkania gra PGE Skry nabrała innej jakości – mówi as Lokomotiwu, doskonale znany w Polsce Georg Grozer, który przypomina, że bełchatowianie w grupie pokonali dwa razy Dynamo Moskwa.

Zespół z Nowosybirska w poniedziałek odpoczywał po długiej drodze Ufa-Moskwa-Warszawa-Bełchatów. Wieczorem będzie trening przed wtorkowym meczem piątej kolejki grupy C Ligi Mistrzów. Goście już zapewnili awans do play off, gospodarze walczą. Jutrzejsza ewentualna wygrana mocno przybliży ich do tego celu.

Grozer przypomniał, że w pierwszym spotkaniu nie grał Mariusz Wlazły. – Rywal walczy o play offy więc na pewno kibice zobaczą twardą grę. Poza tym doping kibiców w Polsce jest zwykle bardzo gorący. Na pewno gospodarze wyjdą mocno zmobilizowani. Postaramy się ich zatrzymać – powiedział.

Niemiecki atakujący Lokomotiwu zwrócił uwagę, że jego zespół jest teraz w trudnym okresie. – Gramy często, jesteśmy w podróży. Czasem nie zdążymy rozpakować bagaży, kiedy znów trzeba zbierać się do kolejnego lotu. Do tego dochodzi zmiana stref czasowych. Z Warszawy udamy się do Krasnojarska. Cóż jednak począć, taka jest nasza praca – mówi Grozer.

Georg Grozer zwrócił uwagę, że gospodarze zapewnili świetne warunki do pracy i wypoczynku. – Możemy zrelaksować, odpocząć przed ważnym spotkaniem – dodał.

W ostatniej kolejce Superligi Lokomotiw pokonał na wyjeździe Ural Ufa 3:2 (29:31, 25:23, 23:25, 25:15, 15:7). Georg Grozer zdobył 20 pkt, Ilias Kurkajew 16 i Siergiej Sawin 15. W tabeli zespół z Nowosybirska zajmuje szóste miejsce ze stratą 20 punktów do prowadzącego Zenita Kazań.

- W czwartym secie do naszej gry wrócił spokój – mówił po meczu trener Lokomotiwu Płamen Konstantinow. – W pierwszych trzech partiach zdarzały się np. serie nieskończonych ataków po idealnym przyjęciu na pojedynczym bloku. W dwóch następnych zaprezentowaliśmy swoją grę.

Spotkanie PGE Skra – Lokomotiw rozegrane zostanie 13 lutego, początek 18.00.

Punkty sprzedaży biletów:
Oficjalny Sklep PGE Skry w hali Energia: poniedziałek - piątek 8:00 - 15:00;
Kasa biletowa w dniu meczu od godziny 16:30

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane