Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-11-18 17:46:21 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: PGE Skra Bełchatów / inf. własna

Bartosz Bednorz: Na pewno nie będzie łatwo

Fot.: Agnieszka Kaźmierska

W piątkowe popołudnie odbyło się losowanie grup siatkarskiej Ligi Mistrzów 2017/2018. Wśród polskich reprezentantów nie zabrakło oczywiście PGE Skry Bełchatów.

Jedna z najbardziej utytułowanych polskich drużyn trafiła do grupy z dwoma rosyjskimi zespołami. Bełchatowianie zmierzą się z Lokomotywem Nowosybirsk, Dynamem Moskwa, a także francuskim Chaumont VB 52 Haute Marne. Środkowy bełchatowskiej drużyny, Karol Kłos, zauważa, że zarówno wyjazdy, jak i mecze w Rosji będą trudne. Dostrzega także, że jeśli chodzi o część sportową, nie są to rywale nie do pokonania. – Mecze będą niełatwe, bo w Rosji będzie zimno. Dwie ekipy z tego kraju zawsze oznaczają dalekie wyjazdy. Właściwie nie wyjazdy, lecz przeloty. Przelot trwa dwie godziny, zaś przejazd autokarem dwa dni i dziesięć godzin. Taka podróż byłaby dość długa. Nowosybirsk leży bardzo daleko. Jeśli chodzi o sport, myślę, że są to mocne zespoły, ale w naszym zasięgu. Nie są to drużyny jak Zenit Kazań – przyznał zawodnik.

Kłosowi wtórował Srećko Lisinac, który myśli podobnie do swojego rywala na pozycji środkowego. – Nasi rywale to dobre trzy zespoły. Może niepotrzebnie, że dwie są rosyjskimi klubami. Mógł się zdarzyć jeden z innego kraju, ale myślę, że mamy szansę grać z tymi zespołami na tym samym poziomie, jak nie lepiej. Nie możemy się doczekać tych pojedynków.

Zdaniem Bartosza Bednorza, jeśli chce się myśleć o najwyższych celach, trzeba pokonać każdego. Dodaje także, że jeśli takie drużyny w fazie grupowej nie będą dla nich ogromnym problemem, po tej części turnieju PGE Skra będzie drużyną pewniejszą siebie. – Doszły mnie słuchy, że mamy naprawdę mocną grupę. Wychodzę z takiego założenia, że jeśli chcemy wygrać i stawiamy sobie zawsze najwyższe cele to musimy pokonać każdego, nawet tych najmocniejszych. Na pewno nie będzie łatwo. Jeżeli przejdziemy przez takie drużyny, to myślę, że będziemy o wiele mocniejsi po wyjściu z grupy. Znamy swój potencjał, wiemy jak mocnym zespołem jesteśmy i w takich naprawdę ważnych spotkaniach będziemy grać jeszcze lepiej niż tutaj w lidze – dodał przyjmujący.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane