Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-04-29 08:26:11 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: plusliga.pl

Final Four LM: konferencja prasowa

Od konferencji prasowej w hotelu Mercure rozpoczęło się "wielkie święto siatkówki" w Rzymie. Czterech trenerów najlepszych drużyn tegorocznej Ligi Mistrzów wyznaczyło sobie konkretny cel - złoto całego turnieju.

W Final Four LM w stolicy Włoch, w hali PalaLottomatica zagrają: Sir Sicomo Colussi Perugia, Cucine Lube Civitanova, obrońca tytułu Zenit Kazań i niespodzianka turnieju Berlin Recycling Volleys. Włoscy kibice mogą być jednak pewni, że w finale zobaczą którąś ze swoich ekip.

Na konferencji prasowej powiedzieli:

Lorenzo Bernardi, trener Sir Sicomo Colussi Perugia: - Włoskie drużyny mają wystarczającą siłę, by w tym roku przed własną publicznością sięgnąć po złoty medal. Oczywiście sporym zagrożeniem jest Zenit Kazań, który zawsze ma tę "moc sprawczą", przynoszącą im liczne trofea. Wiem jednak, że w swojej ekipie mam kilku najlepszych graczy świata, którzy mogą zrobić różnicę. Nasz pierwszy cel jest jasny - zwycięstwo we włoskich derbach przeciwko Lube. Nasi kibice z pewnością nam w tym pomogą. Będziemy mieć gorące serca i chłodne głowy.

Gianlorenzo Blengini, trener Cucine Lube Civitanova: - Dla obu włoskich klubów uczestnictwo w Final Four we Włoszech jest maksymalnym osiągnięciem. Czujemy się fantastycznie. W tym sezonie wielokrotnie udowadnialiśmy, że drużyny z Italii z powrotem wskoczyły do światowej czołówki. Nie chodzi tylko o zawodników, których zakontraktowaliśmy, ale przede wszystkim o pracę jaką wykonaliśmy, by zgrać nasze ekipy i stworzyć właściwą chemię.

Władimir Alekno, trener Zenitu Kazań: - Tworzymy historię siatkówki. Jesteśmy maksymalnie skoncentrowani, gdyż chcemy zrobić wszystko, by w najbliższym czasie wygrać dwa najważniejsze trofea: Ligę Mistrzów i rosyjską Superligę. Tegoroczne finały będą wspaniałym siatkarskim świętem. Nasz półfinałowy przeciwnik zaprezentował w tym sezonie wysoki poziom, co udowodnił awansując do najlepszej czwórki. Myślę, że kibiców czeka wiele dobrej zabawy.

Roberto Serniotti, trener Berlin Recycling Volleys: - Na początku sezonu nikt nie mógł przypuszczać, że dostaniemy się do finałów Ligi Mistrzów, zwłaszcza że zostaliśmy przydzieleni do bardzo trudnej grupy. Naszą podróż do Rzymu rozpoczęliśmy jednak od zwycięstwa nad Cucine Lube, a potem nad innymi grupowymi rywalami, co pozwoliło nam zająć pierwsze miejsce w grupie​. Zapracowaliśmy więc na korzystne losowanie fazy play off. Następnie zagraliśmy dwa bardzo dobre spotkania przeciwko Dynamo Moskwie, dlatego pod koniec całego turnieju mogę z pewnością stwierdzić, że zasłużyliśmy na miejsce w czołówce Europy.

***
Terminarz półfinałów:

I para: Zenit Kazań - Berlin Recycling Volleys godz. 16.30
II para: Sir Safety Perugia - Cucine Lube Civitanova godz. 19.30

Transmisja meczów w Polsacie Sport Extra.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane