Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-03-22 20:35:15 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: inf. własna

LM: ZAKSA poza burtą rozgrywek

Fot.: Elżbieta Wilk

Siatkarze Ferdinando De Giorgiego przed własną publicznością rozegrali rewanżowe spotkanie w europejskich pucharach. Inauguracyjna odsłona tej rywalizacji padła łupem Bielgorie Bielgorod, po czym do wyrównania doprowadzili gracze zespołu z Kędzierzyna-Koźla. Za sprawą wygranej w trzecim secie siatkarze rosyjskiej drużyny zapewnili sobie udział w kolejnej rundzie Ligi Mistrzów. W ostatniej partii to starcie zakończyła ekipa, która wygrała te rozgrywki w sezonie 2013/2014. Najlepiej punktującym graczem w tym starciu został Dmytro Terjomienko, który zdobył 22 "oczka", w tym 3 bezpośrednio z pola serwisowego.

Pierwsza akcję w meczu przeciwko rosyjskiemu rywalowi, wygrała ZAKSA dzięki Mateuszowi Bieńkowi (1:0). Po chwili Sam Deroo posłał asa serwisowego, po czym w kolejnej akcji błąd w ataku popełnił Jereszczenko (6:2). Następnie kiwką za blok „oczko” dla swojej ekipy zdobył niezwykle doświadczony Tietjuchin (7:4). W kolejnej akcji na kontrze dobrze spisał się Dawid Konarski(9:6). Z kolei mocne zbicie piłki na skrzydle przez Maksima Żygałowa doprowadziło do wyrównania wyniku (9:9). Błąd dotknięcia siatki popełniony przez atakującego mistrza Polski, dał pierwsze prowadzenie przyjezdnym w tym meczu (11:12). Tym samym o czas poprosił Ferdinando De Giorgi. W kolejnych akcjach trwała wyrównana walka punkt za punkt (14:14). Na drugą przerwę techniczną obydwie ekipy sprowadziła skuteczna zagrywka Konarskiego (16:14). Następnie Terjomienko sprawdził swoim serwisem przyjęcie w polskiej ekipie (17:17). Gdy dystnas między ZALSĄ a Bielgorie wzrósł do dwóch „oczek”, ponownie o przerwę poprosił trener miejscowych (17:19). W końcówce na tablicy wyników powrócił remis (20:20), po czym Siergiej Tietiuchin zamknął po skosie kierunek ataku w wykonaniu Sama Deroo (20:23). Punkt zdobyty przez libero Bielgorodu Martyniuka, dał Rosjanom pierwszą piłkę setową w tym secie (21:24). Z kolei 41- letni przyjmujący ekipy z Bielgorodu zamknął tą część rywalizacji (22:25).

Na początku drugiego seta zespół kędzierzyńskiej uzyskał dwa punkty przewagi (3:1), po czym asem serwisowym popisał się Sam Deroo (5:2). Obydwie drużyny na pierwszą przerwę techniczną sprowadził punktowym atakiem Dawid Konarski (8:5). W kolejnych akcjach drużyna gości popełniała błędy własne, które zwiększały dystans między obydwoma ekipami (12:6). Po chwili Dmitrij Muserski pokazał swoje umiejętności w ataku (15:12), po czym Mateusz Bieniek zdobył "oczko" atakiem ze środka (19:14). Następnie atakiem ze skrzydła popisał się Roman Daniłow (19:16), zaś skutecznie na skrzydle zaatakował Sam Deroo (21:17). Błąd podwójnego dobicia w końcówce odgwizdał główny arbiter tego spotkania rozgrywającemu przyjezdnych (24:19). Z kolei seta atakiem ze środka zakończył Mateusz Bieniek (25:20).

Trzecia odsłona rywalizacji w hali Azoty rozpoczęła się od remisu (1:1). Następnie dobrze w kontrze spisał się Rafał Buszek (5:2). Po chwili Maksim Żygałow popisał się asem serwisowym, zaś po niezwykle długiej wymianie do wyrównania doprowadzili przyjezdni z Bielgorodu (6:6). Na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego "oczka" zeszli miejscowi (8:7). Następnie na tablicy wyników pojawiło się dwupunktowe prowadzenie gospodarza tego meczu (12:10). Po chwili znowu pojawił się remis na tablicy wyników (12:12). Już na drugiej przerwie technicznej kędzierzynianie uzyskali trzy „oczka” przewagi (16:13). Po chwili mocnym zbiciem piłki popisał się Żygałow (17:15), po czym as serwisowy przy zagrywce Dmytro Terjomienko dał wyrównanie wyniku (17:17). W dalszych akcjach dwukrotnie akcje w wykinaniu Dmitrija Muserskiego dały dwa punkty przewagi Bielgorie (20:22), jednak atak Rafała Buszka w kontrze dał ponownie remis (22:22). O czas dla swojej ekipy poprosił trener przyjezdnych, zaś po przerwie punkt atakiem ze skrzydła ponownie zdobył Buszek (23:22). W końcówce atakujący przyjezdnych zapisał na koncie swojej ekipy asa serwisowego (23:24). Atakiem w kontrze tego seta zakończył Jereszczenko (24:26).

Kolejna partia rozpoczęła się od remisu punktowego (3:3). Następnie na dwupunktowe prowadzenie wyszła ekipa Ferdinando De Giorgiego (8:6). Po czasie na boisku punktowym blokiem na Rafale Buszku zameldował się Artiem Smoljar (8:8). Po chwili na trzypunktowe prowadzenie wyszli miejscowi (12:9). Następnie as serwisowy Romana Daniłowa doprowadził do wyrównania (14:14)z zaś atak tego samego gracza dał ekipie przyjezdnych prowadzenie(14:15). Po drugiej przerwie technicznej na siatce zatrzymany został Dominik Witczak (15:17). W końcówce utrzymało się prowadzenie przyjezdnych (17:20). O przerwę na żadanie dla swojej ekipy poprosił trener Ferdinando De Giorgi. Po czasie mocnym zbiciem piłki na skrzydle popisał się atakujący miejscowych (18:20). Po kolejnym asie serwisowym w wykonaniu Bielgorie o drugi przerwę poprosił trener ZAKSY (18:22). Błąd w polu serwisowym w wykonaniu Pająka dał piłkę setową przyjezdnym (20:24). Z kolei Podleżnik zakończył to starcie (21:25).

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Bielgorie Bielgorod 1:3 (22:25, 25:20, 24:26, 21:25)

Składy zespołów:

ZAKSA Kędzerzyn Koźle
: Bieniek, Toniutti, Deroo, Buszek, Konarski, Wiśniewski, Zatorski (L) oraz Czarnowski, Witczak, Semeniuk, Pająk

Bielgorie Bielgorod: Jereszczenko, Muserski, Poroszin, Żygałow, Tietjuchin, Terjomenko, Martyniuk (L) oraz Obmoczajew (L), Daniłow, Podleżnik, Smoljar, Chtiej.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane