Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-02-28 17:18:35 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: assecoresovia.pl

Ten mecz muszą wygrać

Ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów zadecyduje o tym, czy rzeszowski zespół awansuje do fazy play-off rozgrywek. W środę o godz. 18:00 Asseco Resovia we własnej hali podejmie Duklę Liberec.

Mimo, że czeska drużyna zajmuje ostatnie miejsce w grupie jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Rzeszowska drużyna przekonała się o tym podczas meczu w Libercu, gdzie wygrała dopiero po tie-breaku. Przekonali się o tym także Włosi. W ostatniej kolejce rozgrywek Cucine Lube Civitanova wygrała z Libercem 3-1, jednak nie było to łatwe spotkanie, szczególnie w dwóch pierwszych partiach. Asseco Resovia zajmuje obecnie trzecie miejsce w grupie i wciąż ma szansę na awans do play-off musi tylko wygrać środowy pojedynek.

- Będzie to dla nas mecz o być albo nie być w tych elitarnych rozgrywkach. W pierwszym spotkaniu zagraliśmy poniżej oczekiwań, tracąc cenny punkt. Drugi raz tego błędu nie możemy już popełnić. Myśląc o sukcesie w Lidze Mistrzów, nie możemy sobie pozwolić na utratę choćby seta. Jeśli pokonamy przeciwników i zgarniemy całą pulę, w co mocno wierzę, awansujemy do fazy pucharowej, w której trafimy na jednego z potentatów. Niewykluczone, że może to być ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Byłaby to nie lada gratka dla polskich kibiców - mówi Marcin Możdżonek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane