Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2017-02-14 19:53:03 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: inf. własna

LM: Zwycięski marsz ZAKSY trwa

Siatkarze kędzierzyńskiego klubu, w tej edycji grupowej fazy Ligi Mistrzów, nie znaleźli swojego pogromcy. W kolejnej odsłonie rywalizacji w europejskich zawodnicy Ferdinando De Giorgiego zmierzyli z belgijskim Noliko Maaseik. Pomimo walecznej postawy rodaków Sama Deroo, górą w tym starciu okazała drużyna mistrza Polski. Trener gospodarza tej rywalizacji może być zadowolony z postawy całego zespołu, zaś szczególnie z Mateusza Bieńka. Środkowy bloku zapisał na koncie swojego zespołu 12 punktów, co było najlepszym wynikiem w zwycięskiej ekipie.

W akcji otwierającej mecz zatrzymany na skrzydle został atakujący przyjezdnych, po czym tym samym zagraniem na Dawidzie Konarskim popisali się siatkarze z Maaseik (1:1). Następnie asem serwisowym popisał się Sam Deroo (5:2). Po kolejnym błędzie Nommistu na skrzydle (7:3), o czas poprosił trener Castellani. Akcja Konarskiego sprowadził obydwie ekipy na pierwszą przerwę techniczną (8:4). Po chwili atakiem ze środka punkt dla swojej ekipy dodał Matuesz Bieniek (10:5). Kiedy po raz kolejny zatrzymany na siatce został atak ekipy z Masseik. trener przyjezdnych zwrócił się o czas na żądanie (11:5). Wkrótce atakiem ze skrzydła popisał się Kamil Rychlicki (13:9). Na drugą przerwę techniczną obydwie ekipy sprowadził błąd w ataku po stronie Noliko (16:10). Po czasie, w akcji jeden na jeden zatrzymany przez Colsona został Bieniek (17:11). W kolejnych akcjach utrzymywał się kilkupunktowy dystans między obydwoma drużynami (19:15). W końcówce potrójny blok zatrzymał w kontrze atak miejscowych wykonywany przez Rafał Buszka (22:20). Po czasie dla Ferdinando de Giorgiego kolejne „oczko” odrobili przyjezdni (24:23), jednak błąd Nicolasa Bruno zakończył pierwszą część tej rywalizacji (25:23).

Za sprawą dobrych akcji Konarskiego kędzierzynianie uzyskali dwa „oczka" przewagi w pierwszych akcjach meczu (3:1). Po chwili na blok rywala w kontrze nadział się Kamil Rychlicki (4:2). Gdy przewaga gospodarza wzrosła do trzech punktów o przerwę poprosił Daniel Castellani (5:2). Po przerwie atakiem ze środka popisał Alejandro Vigil (5:3), zaś akcja w kontrze wykonana przez Dawida Konarskiego sprowadziła obydwie ekipy na pierwszą przerwę techniczną (8:4). Gdy dystans punktowy Belgów do polskiej ekipy wzrósł do pięciu punktów, o czas poprosił ponownie argentyński szkoleniowiec gości (10;5). Na drugiej przerwie technicznej ta przewaga wynosiła już siedem „oczek” (16:9). Przy zagrywce Nommistu przyjezdni odrobili trzy punkty (16:12). W końcówce atakiem ze skrzydła popisał się Kamil Rychlicki (24:18). Atak ze środka z drugiej linii po ataku kędzierzynian zakończył drugą część meczu (25:19).

Przy zagrywce Grzegorza Pająka miejscowi już na początku trzeciego seta uzyskali trzy punkty przewagi (4:1), tym samym o przerwę na żądanie dla swojej ekipy poprosił trener Castellani. Po chwili dwie dobre akcje w wykonaniu przyjezdnych zmniejszyły dystans do rywala do zaledwie jednego punktu (5:4). Akcję na miarę wyrównania wyniku popsuł Kamil Rychlicki i na pierwszej przerwie technicznej gospodarze mieli w swoim dorobku dwa punkty przewagi (8:6). Następnie asem serwisowym popisał się Mateusz Bieniek (11:8). W kolejnych akcjach wypracowali kilka punktów przewagi (15:11), z kolei udana kiwka o blok w wykonaniu Rafała Buszka sprowadziła obydwie ekipy na drugą przerwę techniczną (16:12). Po czasie Mateusz Bieniek wykorzystał piłkę na środku od swojego rozgrywającego (17:12), tym samym o przerwę na żądanie poprosił Daniel Castellani, jednak trener przyjezdnych nie przerwał dobrej passy ekipy rywala (18:12). W końcówce skutecznym atakiem popisał się Kamil Semeniuk (21:15). W końcówce skuteczne akcje w bloku po stronie Noliko zmusiły trenera miejscowych o zebranie swoich siatkarzy na przerwie (23:20). Atak Dominika Witczaka dał pierwszą piłkę meczową ekipie ZAKSY (24:20), po czym Rafał Buszek zakończył mecz z Masseik (25:21).

ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Noliko Maaseik 3:0 (25:23, 25:19, 25:21)