Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2011-03-01 15:13:05 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: plusliga.pl

Lloy Ball: Zrobimy show

Fot.: Anna Gumowska

- Wiem co nas tutaj czeka i trochę zazdroszczę bełchatowianom, że mają tylu kibiców. Zdaję sobie sprawę z tego, że cała hala będzie za nimi, ale ja uwielbiam grać przed tłumami fanów. Gorąca atmosfera na trybunach wyzwala we mnie jeszcze większą adrenalinę i sportową złość, dlatego już nie mogę się doczekać tego spotkania - mówi Lloy Ball, rozgrywający Zenitu Kazań.

PlusLiga: PGE Skra to chyba godny przeciwnik w walce o Final Four?

Lloy Ball: - Oczywiście. Skra to świetna drużyna z bardzo dobrymi zawodnikami. Pokonanie ich będzie dużym wyzwaniem dla nas. Znam wszystkich graczy polskiego zespołu i to są bardzo utalentowani siatkarze.

Jaki element będzie kluczowy w meczu z Bełchatowem?

- Będziemy musieli skupić się na mocnej zagrywce. Bełchatów w swoim składzie ma świetnego atakującego i bardzo dobrego rozgrywającego. Duże znaczenie odegra też gra blokiem – jeżeli postraszymy Skrę naszym mocnym serwisem, to nasi blokujący będą mieli ułatwione zadanie.

Ale nawet jeżeli nie uda się wygrać w Polsce, to macie przewagę, bo ewentualnego złotego seta zagracie u siebie, w Kazaniu. Jak oceniasz tą regułę?

- Mogę powiedzieć tylko jedno zdanie: złoty set to głupota! Coś takiego wypacza rywalizację. Zupełnie mi się ta reguła nie podoba.

Ostatni sprawdzian przed meczem ze Skrą nie wypadł dobrze – przegraliście na swoim terenie z Dynamo Moskwa.

- Graliśmy dobrze w dwóch pierwszych setach. Potem dopadło nas zmęczenie i nasza gra się pogorszyła. Rywale natomiast świetnie serwowali i doprowadzili do tie-breaka, którego wygrali. Według mnie Dynamo to druga najlepsza drużyna w Rosji. Jestem zawiedziony tą porażką, ale myślę, że możemy grać dużo lepiej, podczas gdy Dynamo grało na swoim maksimum.

Na czym skupiacie się więc przed meczem z Mistrzem Polski?

- W naszej drużynie kolosalne znaczenie odgrywa zdrowie. Jeżeli nikomu z zespołu nic nie będzie dolegało, jeżeli będziemy w dobrej formie, to mamy duże szanse na zwycięstwo. Łatwo jednak nie będzie. Na pewno musimy zagrywać dużo mocniej niż w meczu z Dynamo, musimy też popracować nad przyjęciem. Jeżeli w środę te elementy „zaskoczą”, to będzie dobrze.

Kto twoim zdaniem zagra w Final Four Ligi Mistrzów?

- Pewniakiem jest Trento, które jest gospodarzem turnieju. Stawiam też na to, że Cuneo pokona Dynamo Moskwa, a belgijski zespół Jastrzębski Węgiel. Najbardziej zacięta walka będzie pomiędzy nami a Skrą. Mam nadzieję, że to będą dobre widowiska. Zrobimy show!


* rozmawiała Iwona Gąsior (PlusLiga.pl)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane