Liga Mistrzów | 2009-12-10 07:48:29 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: onet.pl
Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali we Francji z Paris Volley 3:1 (24:26, 25:21, 25:20, 25:20) w meczu 2. kolejki grupy F Ligi Mistrzów.
To drugie zwycięstwo wicemistrzów Polski w tych rozgrywkach. Przed tygodniem wygrali we własnej hali ze słoweńskim ACH Volley Bled 3:2.
Pierwszy bardzo wyrównany set wygrali zawodnicy Paris Volley. Gospodarze okazali się zespołem skuteczniejszym w końcówce.
Przewaga gospodarzy była także widoczna do połowy drugiej partii. Sytuację odwrócił jednak brazylijski rozgrywający Asseco Resovii Rafael Redwitz, który w paryskiej drużynie występował w latach 2005-08. Po jego zagrywce goście objęli prowadzenie, które później konsekwentnie powiększali.
Drugi set odwrócił losy meczu. Rzeszowianie zaczęli grać pewniej, z większą wiarę we własne siły, m.in. kilkakrotnie zablokowali reprezentującego od tego sezonu barwy triumfatora LM w sezonie 2000/2001 Marcela Gromadowskiego. Zaowocowało to zwycięstwami w dwóch kolejnych setach, różnicą pięciu i czterech punktów.
Paris Volley to najlepszy w ostatnich latach francuski zespół. W kończącej się dekadzie ośmiokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju.
Za tydzień rzeszowianie, którzy debiutują w najbardziej elitarnych rozgrywkach, podejmą Istanbul B. Sehir Belediyesi.
Paris Volley - Asseco Resovii Rzeszów 1:3 (26:24, 21:25, 20:25, 20:25)
Resovia: Aleh Akhrem, Mikko Oivanen, Ardo Kreek, Wojciech Grzyb, Rafael Redwitz, Marcin Wika, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Papke, Łukasz Perłowski.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.