Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2009-12-10 07:48:29 | Nadesłał: Anna Szłapa | Źrodlo: onet.pl

LM: Resovia idzie jak burza

Fot.: Magdalena Kudzia

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wygrali we Francji z Paris Volley 3:1 (24:26, 25:21, 25:20, 25:20) w meczu 2. kolejki grupy F Ligi Mistrzów.

To drugie zwycięstwo wicemistrzów Polski w tych rozgrywkach. Przed tygodniem wygrali we własnej hali ze słoweńskim ACH Volley Bled 3:2.

Pierwszy bardzo wyrównany set wygrali zawodnicy Paris Volley. Gospodarze okazali się zespołem skuteczniejszym w końcówce.
Przewaga gospodarzy była także widoczna do połowy drugiej partii. Sytuację odwrócił jednak brazylijski rozgrywający Asseco Resovii Rafael Redwitz, który w paryskiej drużynie występował w latach 2005-08. Po jego zagrywce goście objęli prowadzenie, które później konsekwentnie powiększali.

Drugi set odwrócił losy meczu. Rzeszowianie zaczęli grać pewniej, z większą wiarę we własne siły, m.in. kilkakrotnie zablokowali reprezentującego od tego sezonu barwy triumfatora LM w sezonie 2000/2001 Marcela Gromadowskiego. Zaowocowało to zwycięstwami w dwóch kolejnych setach, różnicą pięciu i czterech punktów.

Paris Volley to najlepszy w ostatnich latach francuski zespół. W kończącej się dekadzie ośmiokrotnie wywalczył mistrzostwo kraju.

Za tydzień rzeszowianie, którzy debiutują w najbardziej elitarnych rozgrywkach, podejmą Istanbul B. Sehir Belediyesi.

Paris Volley - Asseco Resovii Rzeszów 1:3 (26:24, 21:25, 20:25, 20:25)

Resovia: Aleh Akhrem, Mikko Oivanen, Ardo Kreek, Wojciech Grzyb, Rafael Redwitz, Marcin Wika, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Papke, Łukasz Perłowski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane