Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Liga Mistrzów

Liga Mistrzów | 2009-02-18 22:24:31 | Nadesłał: Agnieszka Mrozewska | Źrodlo: inf. własna

LM: Winiarski i Żygadło znów zagrają pod Jasną Górą

Fot.: Trabalza - www.trentinovolley.it

Mistrz Włoch, Itas Diatec Trentino, pewnie pokonał Portol Palma Majorka w trzech setach w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów siatkarzy. Zespół Michała Winiarskiego i Łukasza Żygadły w ćwierćfinale zmierzy się z AZS-em Częstochowa, który sensacyjnie odprawił inną włoską ekipę - Copra Piacenzę.

Pierwsze spotkanie mistrzowie Włoch rozstrzygnęli na swoją korzyść w trzech setach. Dziś dopełnili formalności pewnie pokonując rywali.
W spotkaniu szansę gry dostał Łukasz Żygadło. Polski rozgrywający nie zawiódł - pokazał się z bardzo dobrej strony, za co został doceniony przyznaniem tytułu MVP spotkania. Zanotował nawet na swoim koncie 2 punkty - jeden zdobył z zagrywki, a drugi kiwką z drugiej piłki.
Drugi Polak reprezentujący barwy Trento, Michał Winiarski również rozegrał bardzo dobre spotkanie. Był najlepiej punktującym zawodnikiem w swojej drużynie - zakończył mecz z drobkiem 12 "oczek" (w tym 2 zdobyte blokiem) i 83% skutecznością w ataku.


Itas Diatec Trentino - Portol Palma Majorka 3-0
(25-13, 25-14, 25-19)

ITAS: Winiarski 12, Riad 9, Zygadlo 2, Kaziyski 1, Birarelli 4, Vissotto 6, Bari (L); Della Lunga 5, Stefanov 4, Leonardi 2, De Paola 1.
PORTOL PALMA: Sevillano 3, Garcia Torres 6, Iban Perez 13, Diaz Romera 2, Stepanenko 1, Jaime Perez, Contreras (L); Carinelli, Urnaut 1, Fernandez.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane