Najnowsze newsy

Siatkówka - Europejskie puchary - Challenge Cup

Marcin Waliński: Musimy uzbroić się w cierpliwość
Fot.: Magdalena Kudzia

Zwycięstwem 3:1 nad Moerser SC w rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup bydgoska Delecta przedłużyła serię wygranych spotkań, dzięki której znalazła się na szczycie tabeli PlusLigi oraz w półfinale Pucharu Polski. - Musimy przede wszystkim unormować tę sytuację psychicznie. Trwa passa, niech trwa, ale musimy ją podtrzymać sami, jako indywidualne osoby, a to będzie działać na cały zespół - mówi Marcin Waliński, przyjmujący drużyny Piotra Makowskiego.[Challenge Cup]»

Ewoud Gommans: Mieliśmy swoje szanse
Oba spotkania 1/8 finału Challenge Cup nie potoczyły się po myśli siatkarzy Moerser SC, którzy zarówno u siebie, jak i w meczu wyjazdowym ulegli Delekcie Bydgoszcz - odpowiednio 0:3 i 1:3. - Wiedzieliśmy, że nie jest łatwo grać przeciwko takiej drużynie, jak Delecta, numer jeden w Polsce - przyznaje Ewoud Gommans, holenderski przyjmujący w barwach niemieckiego zespołu.[Challenge Cup]»

Delecta w ćwierćfinale Challenge Cup
Fot.: Magdalena Kudzia

W rewanżowym pojedynku 1/8 finału Pucharu Challenge bydgoszczanie na własnym terenie w czterech setach pokonali niemiecki zespół Moerser SC. Przyjezdni wygrali co prawda drugą odsłonę, lecz w pozostałych mieli problemy w przyjęciu, bądź też notowali nieco niższą skuteczność w ataku. W kolejnej fazie turnieju Delecta trafia na trzecią ekipę ligi serbskiej, Radnički Kragujevac.[Challenge Cup]»

Wyniki pierwszych spotkań 1/8 Challenge Cup
Wczoraj rozegrano pierwsze mecze 1/8 finału Pucharu Challenge. Jedyna polska ekipa w tej fazie rozgrywek, Delecta Bydgoszcz, pokonała na wyjeździe zespół Moerser SC 3-0 i jest bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki.[Challenge Cup]»

[2013-01-16 21:06:06]
Delecta wygrywa w Moers
Fot.: Magdalena Kudzia

W ramach 1/8 finału Pucharu Challenge, bydgoszczanie odnieśli zwycięstwo w trzech pariach, rozpoczynając spotkanie w Moers od pewnej wygranej 25:14, a w drugim i trzecim secie pokonując rywali z Niemiec w świetnie rozegranych końcówkach. Rewanżowy mecz odbędzie się w hali "Łuczniczka" za tydzień.[Challenge Cup]»

Ariel Katzenelson: To zupełnie inny poziom siatkówki
W ramach Pucharu Challenge Delecta Bydgoszcz podejmowała niecodziennych gości - izraelską drużynę z Akko. Różnica w rodzimych rozgrywkach obu zespołów uwidoczniła się na parkiecie. Jeszcze wyraźniej odbiła się na wyniku. - W Izraelu jest znacznie niższy poziom, nie da się go nawet porównać z tym w Polsce - podkreśla Ariel Katzenelson, młody rozgrywający Hapoelu Mate-Asher.[Challenge Cup]»

Wyniki meczów 1/16 finału Challenge Cup
W rozgrywkach Challenge Cup Polskę reprezentuje już tylko jeden zespół. Delecta Bydgoszcz, bo o niej mowa, dobrze radzi sobie w starciach z zagranicznymi rywalami i dzięki dwukrotnemu zwycięstwu nad Hapoelem Mate-Asher Akko jest już w 1/8 finału europejskiego pucharu. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Makowskiego będzie ekipa Moerser SC.[Challenge Cup]»

[2012-12-13 19:17:31]
Kolejne łatwe zwycięstwo Delecty
Fot.: Magdalena Kudzia

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge bydgoszczanie okazali się zdecydowanie lepsi od rywali z Izraela, choć drużyna z Akko postawiła im większy opór niż wczoraj. Podopieczni Piotra Makowskiego, dzięki wygranej awansowali do kolejnej fazy turnieju. Zmierzą się w niej z niemieckim zespołem Moerser SC.[Challenge Cup]»

Bydgoszczanie wygrywają mecz bez historii
Fot.: Magdalena Kudzia

Siatkarze Delecty zanotowali udany start w rozgrywkach Pucharu Challenge, w pierwszym z dwóch spotkań pokonując izraelski Hapoel Mate-Asher Akko bardzo pewnie. Rewanż czeka zespoły już jutro. W związku z panującą w kraju gości sytuacją polityczną, rozegranie obu pojedynków zaplanowano w Bydgoszczy.[Challenge Cup]»

Wyniki rewanżowych spotkań 2. rundy Challenge Cup
Znany już komplet zespołów, które zagrają w 1/16 finału Challenge Cup. Wśród nich jest także Delecta Bydgoszcz. Polska drużyna po odpadnięciu z rozgrywek o Puchar CEV zadowolić się musi walką o nieco mniej prestiżowe trofeum. Najbliższym przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Makowskiego będzie ekipa Hapoel Mate-Asher z Izraela.[Challenge Cup]»

Wyniki pierwszych spotkań 2. rundy Challenge Cup
Za nami pierwsze mecze 2. rundy Challenge Cup. W jednym z ciekawszych spotkań wicemistrzowie Finlandii, zespół Hurrikaani Loimaa pokonał na wyjeździe Fonte Bastardo Azores 3-2 i jest na bardzo dobrej drodze, aby awansować do kolejnych gier. Mecze rewanżowe odbędą się za tydzień.[Challenge Cup]»

Wyniki rewanżowych spotkań 1. rundy Challenge Cup
Istambuł BBSK, ETTA Oulu, Kommunalnik Grodno oraz Foinikas Syros to zespoły, które awansowały do drugiej rundy rozgrywek Challenge Cup. Pierwsze mecze tej fazy rozegrane zostaną 13 listopada.[Challenge Cup]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane