Najnowsze newsy

Siatkówka - Europejskie puchary - Challenge Cup

Wyniki rewanżowych spotkań 1/8 Challenge Cup
Za nami rewanżowe spotkania 1/8 Challenge Cup. Do ćwierćfinałów awansowało osiem ekip, wśród których jest Delecta Bydgoszcz. Podopieczni trenera Piotra Makowskiego dwukrotnie okazali się być lepsi od ekipy Moerser SC.[Challenge Cup]»

Marcin Waliński: Musimy uzbroić się w cierpliwość
Fot.: Magdalena Kudzia

Zwycięstwem 3:1 nad Moerser SC w rewanżowym meczu 1/8 finału Challenge Cup bydgoska Delecta przedłużyła serię wygranych spotkań, dzięki której znalazła się na szczycie tabeli PlusLigi oraz w półfinale Pucharu Polski. - Musimy przede wszystkim unormować tę sytuację psychicznie. Trwa passa, niech trwa, ale musimy ją podtrzymać sami, jako indywidualne osoby, a to będzie działać na cały zespół - mówi Marcin Waliński, przyjmujący drużyny Piotra Makowskiego.[Challenge Cup]»

Ewoud Gommans: Mieliśmy swoje szanse
Oba spotkania 1/8 finału Challenge Cup nie potoczyły się po myśli siatkarzy Moerser SC, którzy zarówno u siebie, jak i w meczu wyjazdowym ulegli Delekcie Bydgoszcz - odpowiednio 0:3 i 1:3. - Wiedzieliśmy, że nie jest łatwo grać przeciwko takiej drużynie, jak Delecta, numer jeden w Polsce - przyznaje Ewoud Gommans, holenderski przyjmujący w barwach niemieckiego zespołu.[Challenge Cup]»

Delecta w ćwierćfinale Challenge Cup
Fot.: Magdalena Kudzia

W rewanżowym pojedynku 1/8 finału Pucharu Challenge bydgoszczanie na własnym terenie w czterech setach pokonali niemiecki zespół Moerser SC. Przyjezdni wygrali co prawda drugą odsłonę, lecz w pozostałych mieli problemy w przyjęciu, bądź też notowali nieco niższą skuteczność w ataku. W kolejnej fazie turnieju Delecta trafia na trzecią ekipę ligi serbskiej, Radnički Kragujevac.[Challenge Cup]»

Wyniki pierwszych spotkań 1/8 Challenge Cup
Wczoraj rozegrano pierwsze mecze 1/8 finału Pucharu Challenge. Jedyna polska ekipa w tej fazie rozgrywek, Delecta Bydgoszcz, pokonała na wyjeździe zespół Moerser SC 3-0 i jest bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki.[Challenge Cup]»

[2013-01-16 21:06:06]
Delecta wygrywa w Moers
Fot.: Magdalena Kudzia

W ramach 1/8 finału Pucharu Challenge, bydgoszczanie odnieśli zwycięstwo w trzech pariach, rozpoczynając spotkanie w Moers od pewnej wygranej 25:14, a w drugim i trzecim secie pokonując rywali z Niemiec w świetnie rozegranych końcówkach. Rewanżowy mecz odbędzie się w hali "Łuczniczka" za tydzień.[Challenge Cup]»

Ariel Katzenelson: To zupełnie inny poziom siatkówki
W ramach Pucharu Challenge Delecta Bydgoszcz podejmowała niecodziennych gości - izraelską drużynę z Akko. Różnica w rodzimych rozgrywkach obu zespołów uwidoczniła się na parkiecie. Jeszcze wyraźniej odbiła się na wyniku. - W Izraelu jest znacznie niższy poziom, nie da się go nawet porównać z tym w Polsce - podkreśla Ariel Katzenelson, młody rozgrywający Hapoelu Mate-Asher.[Challenge Cup]»

Wyniki meczów 1/16 finału Challenge Cup
W rozgrywkach Challenge Cup Polskę reprezentuje już tylko jeden zespół. Delecta Bydgoszcz, bo o niej mowa, dobrze radzi sobie w starciach z zagranicznymi rywalami i dzięki dwukrotnemu zwycięstwu nad Hapoelem Mate-Asher Akko jest już w 1/8 finału europejskiego pucharu. Kolejnym przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Makowskiego będzie ekipa Moerser SC.[Challenge Cup]»

[2012-12-13 19:17:31]
Kolejne łatwe zwycięstwo Delecty
Fot.: Magdalena Kudzia

W rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge bydgoszczanie okazali się zdecydowanie lepsi od rywali z Izraela, choć drużyna z Akko postawiła im większy opór niż wczoraj. Podopieczni Piotra Makowskiego, dzięki wygranej awansowali do kolejnej fazy turnieju. Zmierzą się w niej z niemieckim zespołem Moerser SC.[Challenge Cup]»

Bydgoszczanie wygrywają mecz bez historii
Fot.: Magdalena Kudzia

Siatkarze Delecty zanotowali udany start w rozgrywkach Pucharu Challenge, w pierwszym z dwóch spotkań pokonując izraelski Hapoel Mate-Asher Akko bardzo pewnie. Rewanż czeka zespoły już jutro. W związku z panującą w kraju gości sytuacją polityczną, rozegranie obu pojedynków zaplanowano w Bydgoszczy.[Challenge Cup]»

Wyniki rewanżowych spotkań 2. rundy Challenge Cup
Znany już komplet zespołów, które zagrają w 1/16 finału Challenge Cup. Wśród nich jest także Delecta Bydgoszcz. Polska drużyna po odpadnięciu z rozgrywek o Puchar CEV zadowolić się musi walką o nieco mniej prestiżowe trofeum. Najbliższym przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Makowskiego będzie ekipa Hapoel Mate-Asher z Izraela.[Challenge Cup]»

Wyniki pierwszych spotkań 2. rundy Challenge Cup
Za nami pierwsze mecze 2. rundy Challenge Cup. W jednym z ciekawszych spotkań wicemistrzowie Finlandii, zespół Hurrikaani Loimaa pokonał na wyjeździe Fonte Bastardo Azores 3-2 i jest na bardzo dobrej drodze, aby awansować do kolejnych gier. Mecze rewanżowe odbędą się za tydzień.[Challenge Cup]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane