Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Challenge Cup

Challenge Cup | 2022-11-07 11:16:58 | Nadesłał: Magdalena Kudzia | Źrodlo: Projekt Warszawa

Mistrz Ukrainy rozegra w Polsce kolejny mecz europejskich pucharów

Fot. volleyballworld.com

Epicentr-Podolany Horodok zmierzy się w podwarszawskim Błoniu z hiszpańskim CV Melilla w meczu 1/16 finału Pucharu Challenge. Mistrz Ukrainy zdecydował się rozgrywać domowe mecze europejskich pucharów w Polsce. Spotkanie odbędzie się 10 listopada o godz. 18:00 w Centrum Sportu Błonie. Bilety dostępne w serwisie eBilet.pl.

Czas na kolejne emocje z europejskimi pucharami w Polsce! Już 10 listopada o godz. 18:00 w Centrum Sportu w Błoniu zobaczymy starcie znanego już polskim kibicom Epicentra-Podolany Horodok z hiszpańskim CV Melilla. Tym razem stawka rośnie, bowiem obie ekipy zmierzą się w meczu 1/16 finału prestiżowego Pucharu Challenge.

Epicentr-Podolany Horodok wobec trwającego na terenie Ukrainy konfliktu zbrojnego zdecydował się rozgrywać europejskie puchary jako gospodarz w podwarszawskim Błoniu. To nie koniec polskich wątków w tej drużynie, bowiem mistrza Ukrainy prowadzi słynny polski szkoleniowiec - Mariusz Sordyl, jego asystentem Kamil Sołoducha, a trenerem przygotowania fizycznego pozostaje Grzegorz Kurek. W ekipie Epicentra występuje również znany z parkietów PlusLigi - Niko Penczew oraz uznany chorwacki atakujący - Ivan Raić. To oznacza, że do Błonia przyjedzie niezwykle mocna drużyna z ogromnymi ambicjami, która w poprzedniej rundzie pewnie pokonała słoweński Merkur Maribor bez straty seta na swoim terenie.

Zespół CV Melilla to jedna z czołowych ekip hiszpańskiej ekstraklasy. W 2022 roku drużyna prowadzona przez trenera Salima Abdelkadera zdobyła Puchar Króla oraz zajęła drugie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Skład trener Abdelkadera stanowią głównie Hiszpanie wzmocnieni takimi zawodnikami jak Ignacio Luengas z Argentyny czy Frander Anes z Wenezueli.

Organizację spotkań europejskich pucharów w Polsce wspomaga partnerski klub ukraińskiego Epicentra - Projekt Warszawa, który występuje w PlusLidze.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane