Najnowsze newsy

Siatkówka » Europejskie puchary » Challenge Cup

Challenge Cup | 2014-05-21 13:08:47 | Nadesłał: Magdalena Gajek | Źrodlo: indykpolazs.pl

Tomasz Jankowski: Skupimy się na grze w PlusLidze

Drużyna Indykpol AZS Olsztyn nie wystąpi w sezonie 2014/2015 w Challenge Cup. Sytuację tę wyjaśnia p.o. Prezesa Spółki Tomasz Jankowski.

— Jest to moja decyzja po konsultacji z trenerem Krzysztofem Stelmachem. Przeanalizowaliśmy wszystkie za i przeciw. Nasz sponsor strategiczny Firma Indykpol po udanym tegorocznym sezonie zwiększa finansowanie drużyny na kolejny rok. Pomimo tego wsparcia, mieliśmy dylemat czy w budżecie na sezon 2014/2015 zaplanować wydatki na start w Europejskich Pucharach, czy też zakontraktować dobrych zawodników. Wybór padł na zawodników. Będziemy mieli w nowym sezonie mocną drużynę, jednak skupimy się na grze w PlusLidze, tym bardziej, że coraz głośniej mówi się o powiększeniu Ligi do czternastu drużyn.

Start w Europejskich Pucharach pociąga za sobą spore nakłady finansowe. Od lat kluby siatkarskie dokładają do występu w tych rozgrywkach i to niemałe pieniądze. Nie jesteśmy pierwszym klubem w historii, który nie zgłasza się do tych rozgrywek. Rok temu ze startu w Pucharach zrezygnowała m.in. Delecta Bydgoszcz czy włoska Perugia, w tym roku do rozgrywek nie przystępuje część klubów niemieckich. Federacja europejska stawia klubom warunki trudne do zaakceptowania. Każde zwycięstwo w kolejnej rundzie zamiast profitów, ponosi za sobą kolejne wydatki. Myślę, że dopóki siatkarskie rozgrywki pucharowe nie będą produktem takim jak piłkarska Liga Mistrzów czy Liga Europejska, Kluby będą rezygnować ze startów w Pucharach.

Chcemy dobrze zaprezentować się w kolejnym sezonie w krajowych rozgrywkach, nadal dążyć do poprawy sytuacji organizacyjno-finansowej. Na dzień dzisiejszy sytuacja Spółki jest stabilna, nie posiadamy żadnych zobowiązań, jednak w Pucharach nie wystąpimy.

Chciałbym przeprosić olsztyńskich kibiców za tę sytuację. Być może w niedalekiej przyszłości, jeżeli ponownie otworzy się nam furtka do rozgrywek europejskich, a obowiązywać będą inne zasady finansowania tych rozgrywek, to z niej skorzystamy -
wyjaśnia swoją decyzję p.o. prezesa Zarządu Spółki Tomasz Jankowski.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane