Najnowsze newsy

Żużel » Ligi polskie » 1. liga

1. liga | 2008-12-02 22:10:41 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KM Ostrów

Najsilniejszy duet juniorów w I lidze?

Patryk Pawlaszczyk został nowym zawodnikiem Klubu Motorowego Ostrów. Razem z Duńczykiem Nicolai Klindtem powinien w przyszłym roku tworzyć jeden z najsilniejszych duetów juniorskich w I lidze.

Patryk Pawlaszczyk urodził się 16 marca 1988 roku, a więc sezon 2009 będzie dla niego ostatnim w kategorii juniorów. Przez całą dotychczasową karierę startował w zespole z Rybnika. W tegorocznym sezonie wystąpił w 19 spotkaniach ligowych. W 78 wyścigach wywalczył 129 punktów i 12 bonusów co dało mu średnią 1,808 punktu na wyścig.

W minionym sezonie zdobył dwa medale mistrzostw Polski. Złoty w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych oraz srebrny w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Polski. Z kolei w finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski był szósty. W poprzednich latach swojej kariery zdobył także medal złoty (2007) i brązowy (2006) Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski, brązowy Mistrzostw Polski Par Klubowych (2006 – był rezerwowym) oraz brązowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (2007). Wygrał również zawody o Brązowy Kask (2005).

Pawlaszczyk znalazł się w szerokim składzie kadry narodowej juniorów na rok 2009, którą ogłosił kilkanaście dni temu Polski Związek Motorowy.

Podpisanie umowy z Klubem Motorowym Ostrów przez Patryka Pawlaszczyka spowodowało, że zespół z Ostrowa powinien w przyszłym roku dysponować jednym z najsilniejszych duetów juniorskich w I lidze. Zagranicznym partnerem Pawlaszczyka będzie bowiem Nicolai Klindt.

Nicolai Klindt urodził się 29 grudnia 1988 roku w Outrup, a więc podobnie jak dla Patryka Pawlaszczyka będzie to dla niego ostatni sezon w gronie juniorów. Po zdobyciu wraz z młodzieżową reprezentacją Danii brązowego medalu DMŚJ na torze w Pardubicach w 2005 roku zauważony został przez działaczy Atlasa Wrocław. W lidze polskiej zadebiutował rok później właśnie w barwach drużyny z dolnego śląska i od razu sięgnął po złoty medal DMP. Razem z Filipem Siterą zdobył także brązowy medal MMPPK. Ponadto do swojej kolekcji dołożył kolejny brązowy medal DMŚJ oraz dwa złote medale w indywidualnej rywalizacji juniorów w Mistrzostwach Danii w kategoriach do lat 19 i do lat 21.

Mimo, iż od początku sezonu 2007 prześladował go pech w postaci kontuzji i rzadko pojawiał się na torze, szczególnie w Polsce, to w Częstochowie udało mu się sięgnąć po największy jak do tej pory sukces Indywidualne Mistrzostwo Europy Juniorów. W roku 2008 Nicolai zdecydował się zmienić otoczenie i podpisał kontrakt w klubie z Zielonej Góry, w którym nie miał jednak zbyt wielu okazji do startów. Wystąpił w zaledwie sześciu wyścigach zdobywając cztery punkty i jeden bonus. W zawodach indywidualnych Klindt powtórzył sukces z roku 2006 i zdobył tytuł Mistrza Danii Juniorów oraz był pierwszym rezerwowym podczas Grand Prix Danii w Kopenhadze zapisując na swoim koncie jeden punkt w jednym biegu.

W sezonie 2009 Nicolai Klindt będzie poza naszym klubem będzie reprezentował także kluby z Malilli, Wolverhampton oraz Holsted.

Pozostałą kadrę juniorską Klubu Motorowego Ostrów tworzyć będą: Frank Facher – wschodząca gwiazda niemieckiego speedwaya oraz Emil Idziorek, Karol Sroka i Piotr Szóstak.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane