Reprezentacje | 2019-06-30 07:58:49 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: plusliga.pl
Polska zagra w finałowym turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w Chicago. Zadecydowało o tym zwycięstwo biało-czerwonych w Lipsku nad Niemcami jak i korzystne wyniki w Brasilii, gdzie grali najgroźniejsi rywale podopiecznych trenera Vitala Heynena.
Najpierw Francja pokonała Włochy 3:1 (27:25, 25:19, 21:25, 25:20), a następnie gospodarze zwyciężyli Kanadę 3:0 (25:20, 25:19, 25:19).
Polacy bez względu na wyniki ostatniej serii spotkań polecą do Chicago. Dziś w Lipsku zmierzą się z Portugalią.
W Final Six zagra pięć najlepszych zespołów po fazie interkontynentalnej - Brazylia, Iran, Rosja, Francja i Polska oraz gospodarz USA.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.