Najnowsze newsy

Siatkówka » Reprezentacje

Reprezentacje | 2017-08-18 09:47:48 | Nadesłał: Agnieszka Kaźmierska | Źrodlo: DVV / inf. własna

Dobry mecz przeciwko Belgii jest ważny

Fot.: FIVB

Na jakim etapie przygotowań znajduje się niemiecki zespół na niespełna tydzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy (25.08 – 03.09)? 19 sierpnia (19:00) będzie pierwsza odpowiedź, ponieważ reprezentacja prowadzona przez Andreę Gianiego zagra spotkanie przeciwko Belgom w ÖVB Arena w Bremie.

Dla kapitana Lukasa Kampy pojedynek przeciwko sąsiadom jest całkiem ważnym testem. – To jest ostatni test w warunkach turniejowych, mam nadzieję, że przyjdzie wielu kibiców, ponieważ także w Polsce oczekują na nas fani. Po porażce w Belgii mamy obowiązek pokazać, że potrafimy grać lepiej i chcemy kontynuować długą, dobrą passę przeciwko Belgom, którzy jeszcze nie wygrali z nami w Niemczech – mówi Kampa. Podczas kwalifikacji do MŚ Niemcy nie mieli szans w meczu przeciwko ich byłemu szkoleniowcowi, który obecnie prowadzi Belgów, i przegrali 0:3, jednak po powrocie Georga Grozera i zwycięstwach w Finlandii mecz w Bremie powinien wyglądać lepiej w ich wykonaniu. – Przed jak i po mamy silny skład, a zwycięstwa zawsze sprawiają radość – uważa Kampa.

W rozgrywającym i kapitanie wciąż tkwi głęboko ból po nie zakwalifikowaniu się na Mistrzostwa Świata 2018 w Bułgarii i we Włoszech. – I to wciąż powraca, kiedy czyta się, kto właśnie zakwalifikował się. Zaprzepaściliśmy szansę, która tak szybko nie wróci, ponieważ Mistrzostwa Świata są tylko raz na cztery lata. To nie jest wstyd, że nie udało nam się, ponieważ przegraliśmy przeciwko dwóm silnym drużynom (Belgii i Francji – przy. red.) – dodaje zawodnik Jastrzębskiego Węgla. Kampa jest jednak w pełni profesjonalistą i spogląda w teraźniejszość, ewentualnie przyszłość. – Kiedy trenuje się codziennie, kolejny cel znajduje się w centrum. Dlatego ważne jest, aby dalej pracować i rozwijać się jako zespół. Pierwszym celem na Mistrzostwa Europy powinna być dobra gra w fazie grupowej i awans do kolejnej rundy – dodaje. Podczas fazy grupowej Niemcy zagrają z Włochami (25.08 o 20:30), Czechami (27.08 o 20:30) i Słowacją (28.08 o 17:30), a w kolejnej fazie znów mogą czekać Belgowie…

A propos Belgów. Tam od tego roku szefuje Vital Heynen. I „Magik z Maaseik” w krótkim czasie ukształtował Belgów na zespół z czołówki, który nie tylko zakwalifikował się na Mistrzostwa Świata, ale uchodzi także za faworyta do zdobyciu medalu na Mistrzostwach Europy. Dlatego dla Kampy mecz w Bremie ma szczególny charakter. – Mecz z Vitalem po drugiej stronie siatki będzie czymś pięknym. W końcu odbędzie się on w miejscu, w którym pożegnał się z Niemcami jako szkoleniowiec reprezentacji – kończy rozgrywający.

15-osobowy skład na mecz w Bremie:
Rozgrywający: Jan Zimmermann (Poitiers/Francja), Lukas Kampa (Jastrzębski Węgiel/Polska)
Atakujący: Georg Grozer (Nowosybirsk/Rosja), Simon Hirsch (Monza/Włochy)
Środkowi: Michael Andrei (SWD powervolleys Düren), Marcus Böhme (Cuprum Lubin/Polska), Tobias Krick (United Volleys Rhein-Main), Noax Baxpöhler (SVG Lüneburg)
Przyjmujący: Ruben Schott (Mediolan/Włochy), Christian Fromm (Izmir/Turcja), Denis Kaliberda (Ankara/Turcja), Linus Weber (VC Olympia Berlin), Moritz Karlitzek (United Volleys Rhein-Main)
Libero: Julian Zenger (United Volleys Rhein-Main), Ivan Batanov (Volleyball-Internat Frankfurt)

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane