Reprezentacje | 2015-06-24 11:50:15 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: inf. własna / cev.lu
W meczu rozpoczynającym rywalizację ćwierćfinałową w Baku, reprezentanci Polski zmierzyli się ze Słowacją. W pierwszej partii biało-czerwoni zdominowali na parkiecie ekipę rywala, jednak już w drugiej odsłonie meczu zawodnicy Miroslava Palguta, zagrali zdecydowanie lepiej, uzyskując kilkupunktowe prowadzenie. Pomimo tego, drugi set też na swoim koncie zapisali Polacy. Podobna sytuacja miała miejsce w trzeciej partii. Tym samym siatkarze Andrzeja Kowala cieszyli się z pewnego awansu do strefy medalowej. Ponownie zdobycze punktowe Artura Szalpuka (17 pkt.) oraz Dawida Konarskiego (13 pkt.) zapewniły sukces siatkarzom naszej reprezentacji.
Polska - Słowacja 3:0 (25:16, 25:23, 25:19)
Skąłdy zespołów:
Polska: Woicki, Konarski, Śliwka, Szalpuk, Dryja, Kosok, Wojtaszek (L) oraz Buchowski, Romać, Grzechnik, Kędzierski
Słowacja: Lux, Presinsky, Zat'ko, Chrtiansky, Ondrovic, Krisko, Vydareny (L) oraz Halanda, Koncar, Mlynarcik, Hruska.
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.